Cyklotoulky

Vary se přiblížily předkolu výhrou v Litvínově

Litvínov - Hráči Karlových Varů porazili i počtvrté v sezoně Litvínov, tentokráte ve 49. kole hokejové extraligy 3:2 na jeho ledě, a zvýšili své šance na postup do předkola play-off. Západočeši jsou tři kola před koncem základní části desátí, jedenácté Brno na ně ztrácí čtyři body. Severočeši poprvé pod vedením trenéra Vladimíra Kýhose nezískali ani bod, v předešlých sedmi zápasech se jim to vždy podařilo. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Českých Budějovic se díky dokonalému obratu na ledě Sparty drží v první šestce, která zaručuje postup přímo do čtvrtfinále play-off. Mountfield sice prohrával po třech trefách Pražanů v přesilovkách v úvodní části 0:3, ale zápas otočili na 5:3. Vítězný gól vstřelil v 46. minutě v oslabení Milan Gulaš, který si připsal celkem dvě trefy a jednu přihrávku. Tři body za gól a dvě asistence nasbíral také Tomáš Mertl. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Zlín porazil Vítkovice 5:1 a postoupil před svého soupeře na třetí místo tabulky. Po vyrovnané první třetině rozhodl Zlín o své výhře ve druhém dějství, ve kterém se třikrát gólově prosadil. Dvěma góly se na úspěchu Beranů podíleli Michal Důras a Bedřich Köhler. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary

Hokejisté Třince porazili v souboji dvou vedoucích celků extraligy Liberec 5:0 a tři kola před koncem základní části se přiblížili Prezidentskému poháru. Severočeši za nimi zaostávají o tři body. Dvěma góly a asistencí výhru podpořil Polanský, čtyřikrát Oceláři skórovali z přesilovek. Závěr pokazil liberecký Ondřej, který 40 sekund před koncem zranil domácího Semana, ale hrozbu hromadné rvačky a Varaďovu mstu sudí v zárodku ukončili. Brankář Hamerlík udržel popáté v sezoně čisté konto. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Komety Brno pokračovali v herním trápení a prohráli na domácím ledě s Pardubicemi 1:4. Brňané prohráli už čtvrtý zápas po sobě, doma nezvládli osmý z posledních devíti zápasů a případná účast v předkole play-off se jim stále více vzdaluje. Vítězství si agresivněji hrající hokejisté Pardubic zajistili v prostřední třetině, kdy využili dvě přesilovky k získání rozhodujícího náskoku a zlomení odporu soupeře. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Indiáni z Plzně vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 4:2 a zvýšili své šance na postup do předkola play-off. O dva góly vítězů se postaral Tomáš Vlasák, tři asistence si připsal Martin Straka. Plzeňští se hned po úvodním buly vrhli do útoku a Vlasák na brankovišti snadno dorazil kotouč za čáru. Vyrovnávací gól padl těsně před druhou sirénou, Tvrdík bez problémů proměnil Boháčovu přihrávku. Vlasák ale po 94 vteřinách posledního dějství vrátil hosty do vedení. Vyrovnaný zápas měl vyrovnané skóre znovu ve 48. minutě, na 2:2 upravil Gajovský. Vzápětí hráli domácí přesilovku, ale sami inkasovali třetí gól. St. Pierre vyvezl kotouč a přes Straku se dostal až k Modrému, který zacílil pod horní tyč. V poslední minutě domácí odvolali Schwarze a plzeňskou výhru zpečetil čtvrtým gólem Svačina. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Slavie vyhráli na ledě Kladna 4:3 po samostatných nájezdech a stále tak bojují o přímý postup do čtvrtfinále play-off. Aktuálně Pražané, o jejichž výhře rozhodl Tomáš Micka, na sedmém místě ztrácí dva body na Pardubice a České Budějovice. Kladno je stále třinácté, svůj odstup od poslední Mladé Boleslavi ale zvýšilo na pět bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy