Následuje
SP Rakousko

Vampola si za filmování jeden zápas nezahraje, faul přihráli i další

Praha - Hokejový útočník Petr Vampola z Liberce byl již potřetí potrestán disciplinární komisí extraligy za nafilmovaný pád. Vedle pokuty ve výši deseti procent měsíčního platu má tak i zastavenou činnost na jedno utkání.

Petr Vampola
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Vampola se proti pravidlům provinil v závěru nedělního zápasu 39. kola na ledě Mladé Boleslavi, který Bílí Tygři prohráli 1:3. Rozhodčí Vladimír Pešina a Radek Wagner jej následně vyloučili. Po jednání komise dostal další trest.

"Hráč (Vampola) byl atakován protihráčem Markem Trončinským. Pokusil se to využít k tomu, aby pádem na ledovou plochu ovlivnil úsudek rozhodčích a získal výhodu pro vlastní mužstvo. Z videozáznamu je zřejmé, že k pádu nedošlo v důsledku předchozího zákroku, ale že byl iniciován hráčem samotným," uvedl předseda komise Karel Holý.

Za nafilmovaný pád nebo přehrávání disciplinární komise standardně uděluje pokutu, při opakovaném provinění však situaci řeší i jako nesportovní chování. Holý poukázal na fakt, že po druhém trestu byl Vampola na možnost přísnějšího posuzování upozorněn. Liberec se bez dvaatřicetiletého útočníka bude muset obejít v pátečním zápasu na ledě Brna.

Liberecký Vampola dostal za opakované simulování distanc

Uměleckou vložku předvedl i Jiránek

Pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád dostali i mladoboleslavský útočník Tomáš Jiránek a třinecký obránce Milan Doudera. Jiránek simuloval v pátečním zápase na ledě Vítkovic a rozhodčí jej nepotrestali.

"Využil zanedbatelného ataku protihráče Lukáše Kloka, aby se zvýrazněným pádem na ledovou plochu včetně vykopnutí nohy pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a získal výhodu pro vlastní mužstvo. Vzhledem k intenzitě zásahu nebyl pád přímým důsledkem předchozího zákroku," uvedl Holý.

Doudera se dopustil prohřešku v nedělním utkání se Spartou a také nebyl vyloučen. "Pokusil se využít lehkého kontaktu s protihráčem Miroslavem Formanem k tomu, aby teatrálním pádem včetně vykopnutí obou nohou ovlivnil úsudek rozhodčích a získal výhodu pro vlastní mužstvo," uvedl Holý a vyloučil, že k pádu mohlo dojít v přímém důsledku zákroku nebo kontaktu s protihráčem.

Dvouminutový trest za nafilmovaný pád v nedělním souboji Mladé Boleslavi a Vítkovic dostal i domácí útočník Michal Bárta. Podle Holého však Bárta upadl v důsledku faulu Jana Výtiska.

Napomenutí za své chování v zápase 38. kola proti Mladé Boleslavi dostal Jiří Burger z Vítkovic, který upadl po kontaktu s Bártou. "Burger byl protihráčem nedovoleně atakován holí včetně zatažení za levou nohu. Po zákroku prudce trhl tělem, čímž se mohl snažit ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo," řekl Holý, podle kterého však Burger nemohl souboj ustát bez pádu na ledovou plochu. "Kdyby obě nohy neuvolnil, mohl se zranit," vysvětlil předseda komise.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy