Následuje
Čtyřka sport

V západočeském derby se radovala Plzeň

Karlovy Vary - Hokejisté Plzně zvítězili v 19. kole hokejové extraligy v západočeském derby na ledě Karlových Varů těsně 2:1. Domácí prohráli počtvrté za sebou, duel rozhodl v 54. minutě hostující útočník Tomáš Sýkora.

Karlovy Vary - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Poprvé v této sezoně přivítala karlovarská Energie v západočeském derby obhájce titulu z Plzně. Vypomohla si přitom novou akvizicí z Chomutova - obráncem Martinem Rýglem. Opatrný hokej v úvodních minutách narušilo pouze zaváhání hostujícího gólmana Machovského za brankou a šance Dudy na druhé straně. Ke konci první třetiny se hra přiostřila. Po faulech Zaťoviče, Rýgla a Zuckera, který obdržel dokonce čtyři minuty za zranění Pletky, se hostům naskytla možnost hrát prakticky dvě a půl minuty přesilovku pět na tři.

"Škodovka" ale tuto pasáž hry sehrála velice špatně a bez větší gólové šance. Ve druhé třetině postupně získávali navrch Indiáni. Po zaváhání Martina Rohana ještě zůstal puk těsně před brankovou čárou domácích, ale po opakovaných chybách karlovarské obrany ve vlastním pásmu se již skóre měnilo. Ve 27. minutě propadla nenápadná střela Kašpaříka za Závorkova záda. Při trvajícím náporů Plzeňských mohli skóre postupně navýšit Dvořák, Hollweg a především Josef Straka, jemuž po pěkné individuální akci scházela jen gólová tečka.

Energetici si prakticky vážnější šanci nevytvořili, tu jedinou při přečíslení dvou na jednoho nevyužil Vlach. Slušně zaplněná KV Arena viděla v posledních dvaceti minutách zcela jiný hokej. Byla to zejména Energie, kdo přidal na aktivitě. Ve 43. minutě Pohla ideálně vysunul Zaťovič a ten po samostatném nájezdu prostřelil Machovského. Výsledkem zvýšené aktivity domácích byla o šest minut později Dlouhým nastřelená tyč.

Po následném závaru skončil puk v hostující brance, ovšem až po hvizdu rozhodčího, což rozbouřilo emoce i v hledišti. Když borci z lázeňského města nevyužili v 51. minutě 26 vteřin trvající početní výhodu pět na tři, udeřilo o tři minuty později na druhé straně. Karlovarská obrana nechala zcela nepovšimnutého Tomáše Sýkoru, který se natlačil až před Závorku a vstřelil vítěznou branku zápasu. K vyrovnání Karlovým Varům nepomohla ani 40 vteřin trvající hra bez brankáře.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Plzeň

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Pohl (Zaťovič, Bičánek) - 27. Kašpařík (Lev, Frolo), 54. T. Sýkora. Rozhodčí: Čech, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4 620.

Karlovy Vary: Závorka - M. Rohan, Bičánek, Rýgl, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, Vachovec, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Dlouhý - Zucker, J. Kverka ml., J. Doležal - M. Látal, Kytnár, Koblasa - Tomeček. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo, Marcel - Kratěna, J. Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Dvořák, T.Sýkora, Hollweg - Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): "My jsme zápas začali s tím, že budeme co nejdéle držet nulu, protože když prohráváme, tak se nám nedaří takové zápasy otáčet, a to se nám v úvodní třetině podařilo. Bylo důležité, že jsme přestáli i dlouhé oslabení pět na tři. Ve druhé třetině jsme bohužel gól dostali. Ve třetí třetině jsme se snažili s výsledkem něco udělat, povedlo se nám vyrovnat, dali jsme tyčku. Souhrnem chyb jsme ale opět obdrželi druhou branku a už se nám s výsledkem nepovedlo něco udělat. Ztráta bodů nás dnes velice mrzí."

Michal Straka (Plzeň): "My jsme chtěli do zápasu vstoupit aktivně, ale výsledkem toho byla první střela až v sedmé minutě. Začátek byl z naší strany špatný. Domácí nám poté nabídli přesilovky, které jsme sehráli rovněž velmi špatně. Výsledkem toho byl vyrovnaný zápas i ve druhé třetině, kde jsme se nakonec ujali vedení, když jsme puk šťastně protlačili do branky. V poslední třetině již byli domácí lepší, dostali nás pod tlak, ale my jsme to za nerozhodného stavu přestáli a dali jsme opět šťastný gól. Náš dnešní herní projev byl špatný, ale i takové zápasy jsou a my jsme rádi, že si vezeme tři body."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy