Liga mistrů UEFA

V rozhodujících zápasech zvítězily Washington a Carolina

New York - Hokejisté Washingtonu a Caroliny vyhráli rozhodující sedmé duely prvního kola play off a postoupili do semifinále Východní konference. Sezona NHL tak skončila pro útočníka Patrika Eliáše z New Jersey a obránce Michala Rozsívala z New York Rangers, kteří by mohli posílit český tým na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Washington zvítězil v úterý nad Rangers 2:1 a stal se teprve 21. týmem v historii soutěže, který vyhrál sérii, přestože v ní prohrával 1:3 na zápasy. Postupovou branku vstřelil necelých pět minut před koncem základní hrací doby ruský hráč Sergej Fjodorov.

Hokejisté Caroliny otočili zápas na ledě New Jersey dvěma góly v závěrečných osmdesáti sekundách třetí třetiny a po výhře 4:3 uspěli stejným poměrem v celé sérii. Vítěznou branku zaznamenal 32 sekund před koncem Eric Staal, který je společně se Sjominem z Washingtonu s pěti zásahy nejlepším střelcem dosavadního průběhu play off.