V první lize braly body pouze hostující týmy

Praha - Ani bod nezískaly domácí týmy v 37. kole první hokejové ligy. Venku vyhrála i vedoucí Mladá Boleslav, která tak má v čele tabulky nadále pětibodový náskok před druhou Olomoucí.

Ústí nad Labem - Jihlava

Nejtěsnějším poměrem vyhrál Hradec Králové v Písku, kde domácím nestačilo ani sedm vstřelených branek. Naopak Kadaň zvítězila v Benátkách nad Jizerou díky jedinému gólu, jehož autorem byl v 33. minutě Chlouba.

V Písku po poklidné úvodní části viděli diváci v prostřední třetině devět branek a skóre vystoupalo až na 5:6. Domácí pak dvěma góly stav otočili ve svůj prospěch, v předposlední minutě ale definitivně rozhodl o vítězi hradecký obránce Roupec. Třemi góly se blýskl hostující útočník Patrik Moskal, Hradec třikrát skóroval v oslabení a dvakrát z trestného střílení.

Poslední Beroun podlehl vedoucí Mladé Boleslavi 1:5. Favorizovaní hosté byli prakticky po celý zápas lepším týmem, navíc Medvědi jim cestu k vítězství sami ulehčili. Po hrubých chybách na začátku druhé třetiny dostali Berounští za minutu a 17 sekund tři góly.

Olomouc zvítězila v Havlíčkově Brodu 4:1. Venku uspěly také další celky z horní poloviny tabulky Ústí nad Labem, Kadaň, Třebíč a Jihlava.

Beroun - Mladá Boleslav 1:5 (0:1, 1:3, 0:1) Branky: 36. Hrdel - 7. a 24. Pabiška, 23. Němeček, 23. Vrbata, 45. Nouza. Rozhodčí: Doležal - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.

Písek - Hradec Králové 7:8 (1:1, 4:5, 2:2) Branky: 33. a 40. M. Heřman, 7. Vaniš, 24. R. Heřman, 26. Petruška, 43. Kříž, 57. Kubeš - 27., 29. z tr. střílení a 37. Moskal, 13. Švagrovský, 31. Mikeska z tr. střílení, 38. Říha, 58. Budínský, 59. Roupec. Rozhodčí: Mertl - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 5:12. Využití: 3:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 355.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) Branka: 33. Chlouba. Rozhodčí Pražák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 287.

Havlíčkův Brod - Olomouc 1:4 (0:3, 1:1, 0:0) Branky: 35. Protivný - 1. a 20. Pekr, 13. Řípa, 31. Heža. Rozhodčí: Fraňo, Würtherle - Frodl, M. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Štěpánek (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 876.

Most - Ústí nad Labem 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) Branky: 25. Čurilla, 48. Gengel - 4. Holomek, 9. Čermák, 34. Kovář, 35. Handlovský. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Belko. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 512.

Litoměřice - Třebíč 2:4 (1:0, 0:2, 1:2) Branky: 5. Šinágl, 51. Drábek - 33. Čuřík, 40. Vondráček, 55. Burian, 60. Laš. Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:6, navíc Sláma (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1230.

Šumperk - Jihlava 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Branky: 42. Staněk - 11. Krupka, 29. Malec, 60. Filip. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1014.