Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

V příští sezoně se nejspíš obnoví hokejová LM

Curych - Vedení Mezinárodní hokejové federace (IIHF) oznámilo, že má v plánu v příští sezoně obnovit Ligu mistrů. Záměr federace před týdnem schválila její rada. V sezoně 2011/12 by mělo soutěž stejně jako v dalších dvou letech hrát šestnáct týmů, mezi kterými by měli být i dva čeští zástupci. IIHF projekt Ligy mistrů pozastavilo v loňském roce po celkem úspěšném prvním ročníku. Oficiálním důvodem byla ekonomická krize.

Podle zveřejněných plánů by měli LM hrát dva zástupci z České republiky, Finska, Německa, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, vítěz Kontinentálního poháru v roce 2011 a šampion z roku 2009 Curych Lions. Jednotlivé národní ligy bude zastupovat mistr a vítěz základní části.

Týmy by měly být rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin, ze kterých dále postoupí vítězové a celky na druhých místech. Následovat bude čtvrtfinále, semifinále a finále. Celkem by se mělo odehrát 62 zápasů. Finálové duely se mají uskutečnit 18. a 25. ledna 2012.

Mezinárodní federace zároveň oznámila, že je připravena poskytnout klubům, které měly startovat ve zrušeném ročníku 2009/10, finanční kompenzaci. Za předpokladu, že ukončí své právní kroky vůči IIHF. Náhradu za zrušený ročník požadovaly i české kluby.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy