Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V Pardubicích se uskutečnilo poslední rozloučení s Adamem Svobodou

Veřejnost se v Pardubicích naposledy rozloučila s hokejovým brankářem a trenérem Adamem Svobodou, který zemřel 7. května. Všichni příchozí se do velké obřadní síně nevešli a museli poslouchat smuteční obřad zvenku. Svobodova rodina měla soukromé rozloučení se zesnulým předtím.

Poslední rozloučení s Adamem Svobodou
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Pro mě je to strašně smutný okamžik. Přišel jsem o skvělého kamaráda, s kterým jsem prožil spoustu skvělých okamžiků na ledě, v kabině i mimo led. Měli jsme si vždycky co říct, nejen o hokejové branži," řekl Dušan Salfický, bývalý generální manažer Dynama Pardubice.

Jednačtyřicetiletý mistr světa z roku 2005 v lednu způsobil dopravní nehodu, byl opilý. Skončil proto ve funkci trenéra brankářů hokejové reprezentace do 18 let i extraligových Pardubic.

Lidé na odchovance Komety Brno a extraligového hráče za Spartu, Pardubice, Slavii, Plzeň a Hradec Králové vzpomínali jako na milého člověka, který nezkazil žádnou zábavu.

Je nám líto, video expirovalo.
Přátelé vzpomínají na Adama Svobodu

"Vždycky se k mně hlásil. Nesmírně si toho vážím. Jsem už starší generace," řekl klubový historik Milan Černický, který vydává i knihy o pardubickém hokeji.

Obřad pro veřejnost byl bez mluveného projevu, zněly například písně Nothing Else Matters od kapely Metallica, Amerika od skupiny Lucie, Nad stádem koní od Buty nebo Holubí dům, kterou měl v repertoáru Jiří Schellinger. Na obrazovce se střídaly fotografie Svobody z jeho hokejové kariéry a z části i soukromé snímky.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy