Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

V Pardubicích čekali fandové na lístky na hokejové finále hodiny

Pardubice - Vstupenky na finále hokejové extraligy s Kometou Brno se v Pardubicích začaly prodávat dnes v devět hodin ráno, ale první fanoušci na ně čekali podstatně dříve. Pro lístky se vypravily stovky lidí, počkat si museli v dlouhé frontě. Finále hrané na čtyři vítězná utkání začne v pondělí 9. dubna v Pardubicích.

Fronta na lístky
zdroj: ČTK autor: Zuzana Doušová

"Ve frontě jsem stál od sedmi hodin ráno, na řadu jsem se dostal až po desáté dopoledne. Kupoval jsem lístky i pro kamarády, tak snad mi alespoň zaplatí na finále klobásu," řekl ČTK fanoušek Pardubic, který se představil jako Petr.

Do fronty i po desáté hodině přicházeli další a další lidé a zástup lidí se vinul celým prostranstvím před ČEZ arenou. Fanoušci v řadě stáli trpělivě, někteří si přinesli svačiny, někteří strávili čekáním před halou dokonce celou noc.

Pro lístky si nepřišli jenom fandové Pardubic, ale i jejich finálového soupeře - Komety Brno. "Sice už v Pardubicích nějakou dobu bydlím, ale stále fandím Brnu, kde jsem vyrostl. A přijdu ho podpořit i v boji o titul," řekl fanda Jakub Velecký.

Koupil vstupenku pro sebe i svého kamaráda, fanouška Pardubic. Ale jen na jeden z prvních dvou finálových duelů. Vstupenka na sezení s dobrým výhledem stojí 550 korun, nejlevnější jsou lístky na stání za 300 korun.

Fronta na lístky
zdroj: ČTK autor: Zuzana Doušová

I někteří další fandové odcházeli od ČEZ areny se vstupenkami pouze na jedno finálové utkání. "Na první finále jdu, na druhé budu koukat u televize. Peněz není nazbyt," hlásil další z příznivců Pardubic.

V Brně by prodali až 60 000 vstupenek

Zatímco v Pardubicích šly do volného prodeje tři až čtyři tisíce lístků, v Brně jich bude k dispozici minimum, protože přednost při nákupu budou mít držitelé permanentek. Při semifinálových zápasech zůstávalo pro volný prodej asi 300 lístků. "V současnosti bychom prodali 50 000 až 60 000 vstupenek," řekl majitel klubu Libor Zábranský. Kapacita Kajot areny činí asi 7 200 diváků. Zbylé lístky na první brněnský zápas by se měly začít prodávat dva dny před utkáním, tedy ve středu 11. dubna.

Hokejové finále se do Pardubic vrací po dvou letech. V sezoně 2009/2010 Východočeši vybojovali titul. Kometa Brno bude hrát o zlato po dlouhých 41 letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy