Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

V Hradci Králové by se mohla hrát KHL, rozhodne se brzy

Hradec Králové - Kontinentální hokejová liga by se mohla hrát v Hradci Králové. Zástupci soutěže projevili zájem vybudovat na východě Čech klub, který by byl v budoucnosti součástí nejkvalitnější ligy v Evropě. O svém záměru již jednali s představiteli města. Informoval o tom Deník. "Máte unikátní možnost začlenit se mezi celosvětově známá města. Naším záměrem je také finančně podpořit váš ligový klub, se kterým budeme spolupracovat," stálo mimo jiné v dopise Sergeje Zajeva a bývalého vynikajícího útočníka Otakara Janeckého.

Podle náměstka primátora Martina Soukupa by se v Hradci Králové mohla KHL hrát již v příští sezoně. "Pro Hradec se (zástupci KHL) rozhodli kvůli umístění na dálniční síti nedaleko od Prahy a také kvůli zrekonstruovanému stadionu, který jim vyhovuje," uvedl Soukup. Podle něj by se v hradeckém stadionu musely pouze vybudovat nové šatny, což je stejně v plánu.

Další jednání mezi zástupci města a KHL by se mělo konat v příštích dnech. Hradečtí představitelé se do Moskvy chystají ještě tento týden. 

V minulosti se ve spojitosti s českým týmem v KHL mluvilo o extraligových Karlových Varech. Zástupci západočeského klubu však v březnu celý projekt zastavili s tím, že se k němu v budoucnosti již vracet nebudou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy