Následuje
Panorama

V Budějovicích budou hrát české a německé hokejové legendy

Praha - Na zápas českých a německých hokejových legend se mohou těšit fanoušci v Českých Budějovicích. V sobotu 5. dubna se v utkání veteránů představí i olympijští vítězové z Nagana František Kučera či Jaroslav Špaček a řada bývalých hvězd jihočeského klubu. V dresu Německa nastoupí hráči s českými kořeny Jan Benda, Martin Ančička či Kamil Ťoupal, jenž si zahraje proti bratru Radkovi.

Budvar aréna
zdroj: ČTK autor: David Veis

Trenér českých veteránů Jan "Gusta" Havel mluvil i s Petrem Nedvědem. Účastník olympijských her v Soči minulý týden po vyřazení Liberce v předkole play-off ukončil ve 42 letech kariéru. "Bohužel bude odpočívat na Floridě, ale slíbil, že s námi bude hrát," řekl k budoucí posile Havel. V českém výběru se představí brankáři Michal Mařík a Martin Altrichter, obránci Kučera, Špaček, Bedřich Ščerban, Josef Řezníček, Jiří Veber, Miroslav Dvořák a Jaroslav Nedvěd.

V útoku nastoupí Radek Ťoupal, Stanislav Bednařík, Filip Turek, Petr Sailer, Vladimír Caldr, Radek Bělohlav, Richard Žemlička, Jiří Zelenka, Tomáš Kucharčík, Martin Štrba, Zdeněk Eichenmann, Oldřich Válek a Petr Kořínek. "Utkání s Německem vítám, protože to byl vždycky rival a rádi si s ním zahrajeme," uvedl Havel. "Němci zachovají to, co se má. Ne jako když jedeme do Běloruska, že nám pošlou papír, že je to od 40 let nahoru a pak tam jsou pětatřicátníci, kteří hrají pomalu KHL," dodal.

Budějovice čeká zápas českých a německých hokejových legend

Na představení v Česku se těší bývalý německý reprezentant Benda, který hrál za Slavii, Spartu, Litvínov, Zlín, Mladou Boleslav a Plzeň. V této sezoně hrál třetí nejvyšší soutěž za Deggendorf. "Bude tam spousta jmen, proti kterým jsem hrál. Před třemi roky jsem se vrátil do Německa, působím teď v Bavorsku. Mládež jezdí do Česka do hokejových škol. Je velmi dobré, že se něco koná a my veteráni můžeme být dobrým vzorem spolupráce," uvedl Benda, jehož otec bude jedním z trenérů německého výběru po boku Ericha Kühnhackla.

Duel se bude hrát v sobotu 5. dubna od 17:00 a plánuje se i odveta na srpen ve Straubingu či Řeznu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy