Následuje
MS 2020 Itálie

V Brně bude k vidění repríza loňského finále, Plzeň hraje v Kladně

Praha - Podruhé v nové sezoně hokejové Tipsport extraligy na sebe v pátečním programu 24. kola narazí finalisté jarního play-off. Zatímco domácí Kometa Brno na minulý ročník skvěle navázala a stále atakuje nejvyšší příčky tabulky, Pardubice i po odvolání kouče Pavla Hynka, jenž byl podepsán pod ziskem mistrovského titulu, hledají svoji tvář. Nový trenér Východočechů Mojmír Trličík po svém nástupu ještě nebodoval. Černou sérii čtyř porážek se pokusí zlomit Kladno proti vedoucí Plzni. Utkání sledujte živě od 18:00 na ČT sport a našem webu, komentují Tomáš Jílek a Pavel Richter.

Pardubice - Kometa
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

17:00 Třinec - Litvínov

Oceláři kompenzují nezdary na venkovních hřištích v domácí Werk Aréně, kterou z posledních devíti zápasů osmkrát opustili jako vítězové. Hodlají v tom pokračovat i proti Litvínovu, který by v případě výhry mohli v tabulce dostat pod sebe. "Až tak vysoko jsem Litvínov před sezonou asi nečekal, ale hlavně doma jsou letos obrovsky silní. Formu má první lajna Majdan, Hübl, Lukeš, jsou tam ale i další šikovní hráči. Jejich kvalitu dobře známe, ale doma chceme tři body," řekl trenér Josef Turek.

Litvínov proti Spartě přišel o vítěznou sérii, která čítala pět zápasů, ale opět bodoval, což se mu z posledních devíti vystoupení nepodařilo pouze jedinkrát, v domácím utkání se Zlínem.

17:30 Kladno - Plzeň

Kladno vyzve lídra z Plzně. Narazí tak na sebe třetí s nejproduktivnějším týmem soutěže. "Mohl by se hrát krásný hokej nahoru dolů. Za nás věřím, že se nám podaří překonat krizi a po čtyřech porážkách zase vyhrajeme. Měli jsme nějaké rozhovory s hráči, na něž apelujeme, aby vše v přípravě dělali na sto a více procent," uvedl kladenský kouč Zdeněk Vojta. Kvůli zdravotnímu stavu visí otazník nad startem Tlustého.

V plzeňské sestavě bude chybět Slovák, který se kvůli zlomenému zápěstí dostane do hry až po Vánocích, Jiří Hanzlík doléčuje angínu a jeho páteční start není pravděpodobný. Podobné vyhlídky má i Balej, jehož sužují potíže s naraženými ledvinami.

17:30 České Budějovice - Zlín

České Budějovice bodovaly sedmkrát za sebou, nyní je však čeká nejlépe hrající tým v soupeřových arénách. Zlín vyhrál venku už osmkrát v řadě. "Podle postavení v tabulce samozřejmě víme, jak těžký soupeř nás čeká, a poté také z toho, co jsme si prohlédli a rozebrali při přípravě na utkání u videa. Je nám tak jasné, že budeme muset provést co možná náš nejlepší výkon, abychom mohli uspět. Zlín dokáže být na venkovních hřištích velice silný," uvedl kouč Jihočechů Peter Draisaitl.

Zlín má před sebou sérii tří zápasů ve čtyřech dnech. V pátek hraje v Budějovicích, v neděli v Plzni a v pondělí hostí v předehrávce Slavii. "Nevidím v tom komplikaci. Jen nás čekají náročnější přesuny. Vzhledem k současnému zápasovému vytížení máme tréninky kratší," vysvětlil kouč Rostislav Vlach, který navzdory posledním osmi vítězstvím na soupeřových kluzištích má tentokrát mnohem skromnější plány. "Budu spokojen, když získáme z následujících dvou zápasů venku dva body. Budějovice mají v kádru zkušené hráče z NHL, nyní se herně zvedly. Soupeři máme odvádět prohru 0:4 z prvního utkání," uvedl Vlach.

17:30 Chomutov - Slavia

Chomutov jako kdyby si v posledních třech zápasech toužil procvičit samostatné nájezdy. V Českých Budějovicích dovednostní soutěž zvládl a odvezl si bod navíc, s Plzní a v Karlových Varech byl však pokaždé lepší soupeř. Nyní čeká na Piráty pražská Slavia, jež si po dvou porážkách spravila chuť v derby a rovněž penaltovou výhrou nad Kladnem.

"Čeká nás určitě těžký soupeř, v tabulce je Chomutov kousek za námi. Chceme uspět dobrou hrou ze zajištěné obrany, využít rychlé protiútoky, svou roli bude mít i to, jak se zápas povede gólmanovi," uvedl kouč Vladimír Růžička, který už počítá s tím, že do sestavy zařadí zkušeného útočníka Bednáře po jeho předčasném konci ve švýcarském Luganu.

18:00 Brno - Pardubice

Kometu čekají v příštích pěti kolech čtyři zápasy na domácím ledě. Po slibném vstupu do soutěže zápolí tým opět s rozsáhlou marodkou. Vedle dlouhodobě zraněných Tomáše Svobody a Milana Hrušky chybějí i Jakub Svoboda a Koreis, který nedohrál po poranění kolena úterní zápas ve Vítkovicích. Nejen podle postavení obou týmů v tabulce je druhá Kometa proti devátým Pardubicím favoritem. Výrazně odlišné jsou i výkony obou celků a Východočechům zatím nepomohla ani výměna trenéra; Trličík s Pardubicemi třikrát prohrál. "Pochopitelně bych uvítal, kdyby tato bilance Pardubic pokračovala. Rozhodně nás nečeká snadné utkání. Soupeř má vynikající hráče z NHL, kteří týmu v těžkých chvílích pomáhají. Nepříjemné budou zejména první dva útoky," poznamenal kouč Zdeněk Venera.

"Zápas bude určitě zajímavý. Nemyslím, že by porážka Komety v minulém kole zanechala nějaké stopy. Přečíst hru Brna není až tak těžké, má svoji úspěšnou hru, kterou produkuje stále stejně," uvedl pardubický trenér Trličík, jenž se s týmem snažil zapracovat na největších rezervách ve výkonnosti, které měl dosud možnost poznat. "Tedy zakončování, prosazování se v individuálním zakončování jedna na jedna přes hráče, to bylo to nejdůležitější, na čem jsme v týdnu pracovali," prozradil Trličík.

18:30 Liberec – Karlovy Vary

Poslední Liberec má možnost ukrojit ze své ztráty na nejbližší soupeře, které má nad sebou - pod Ještědem přivítá Karlovy Vary. Energii se však začalo po nástupu trenéra Richarda Žemličky dařit. Po jasné porážce v Brně (0:4) Západočeši další tři zápasy vyhráli, získali v nich celkem sedm bodů a především dohromady jen dvakrát inkasovali.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy