Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
OffROAD Maraton 2019

Útočník Petružálek předčasně končí v Örebro, zamíří do KHL?

Örebro (Švédsko) - Útočník Jakub Petružálek už nebude hrát za švédské Örebro. Třicetiletý reprezentant, který v minulé sezoně pomohl extraligovému Litvínovu k zisku mistrovského titulu, se s klubem dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Svoji budoucnost momentálně řeší a je prakticky jisté, že bude i nadále hrát v zahraničí.

Jakub Petružálek
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

"K ukončení smlouvy došlo po vzájemné dohodě," řekl hráčův zástupce Michal Leimberger. "Jakubovi se ve Švédsku nedařilo jako na jaře, jak by si přál. A ani nedostal tolik prostoru na ledě," uvedl.

Petružálek odehrál za aktuálně devátý tým švédské ligy 14 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky. V poslední době ze zdravotních důvodů nehrál.

O jeho dalším angažmá by se mělo rozhodnout v příštích dnech. "Nějaké varianty se rýsují a teď v reprezentační přestávce je rozpracujeme," uvedl Leimberger. Přestože Litvínov by s největší pravděpodobností měl zájem o Petružálkův návrat, hráč zřejmě zamíří do Kontinentální ligy, kde se mu v minulosti dařilo. V KHL oblékal dres Chabarovsku, Dynama Moskva, Kazaně a Jekatěrinburgu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy