Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Útočník Liberce Lakatoš dostal trest na dva finálové zápasy

Praha - Dvouzápasový trest vystavila disciplinární komise extraligy útočníkovi Liberce Dominiku Lakatošovi. Důvodem byl jeho faul na sparťanského beka Adama Poláška ve třetím finálovém zápase, který Liberec prohrál 1:4. Celkově Bílí Tygři prohrávají 1:2 na zápasy. 

Dominik Lakatoš
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Lakatoš fauloval Poláška ve 33. minutě duelu, kdy jej u mantinelu zasáhl loktem do hlavy a způsobil soupeři krvavé zranění na hlavě. Hlavní rozhodčí Pavel Hodek a Roman Polák zákrok libereckého forvarda neoznačili za nedovolený, předseda disciplinární komise Karel Holý mu ale dnes dodatečně zastavil činnost.

Holý uznal, že Lakatoš atakoval protihráče, který byl předtím podle pravidel v držení kotouče, a zákrok nebyl veden ve vysoké rychlosti, ale poukázal na fakt, že se před střetem odrazil. "Dostal tak loket na úroveň hlavy a krku protihráče, čímž mu způsobil krvavé zranění v obličeji," řekl Holý.

Juniorský reprezentant Lakatoš je druhým hráčem, který bude Bílým Tygrům v pokračování finálové série chybět z disciplinárních důvodů. Na základě dvou vyšších trestů ve čtvrtém finále nesmí nastoupit ani další útočník Petr Vampola.

Spartě chybí v sestavě na základě verdiktu disciplinárky forvard Lukáš Klimek, který dostal za kopnutí obránce Lukáše Dernera v pátečním druhém finálovém duelu zákaz startu v pěti zápasech.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy