České ragby

Útočník Hemský dovedl Edmonton k výhře nad Phoenixem

New York - Český hokejista Aleš Hemský byl strůjcem vítězství Edmontonu 3:1 v pondělním utkání NHL na ledě Phoenixu. Útočník Oilers si připsal gól a asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hemský nejprve v 36. minutě trefou v přesilové hře otevřel skóre, v 46. minutě pak přihrál na vítězný druhý gól, který vstřelil Sheldon Souray.

Phoenix si připsal devátou prohru z posledních deseti zápasů, přičemž během této neúspěšné série klesl ve vyrovnané tabulce Západní konference z páté až na třináctou pozici. Naopak Edmonton se díky třetí výhře v řadě posunul do elitní osmičky, když poskočil z devátého na šesté místo. Oba celky dělí sedm bodů.

"Všechny zápasy jsou nyní ohromně důležité. Potřebujeme každý bod," konstatoval Hemský, který patří mezi tahouny Oilers - v posledních čtyřech zápasech dal dva góly a na čtyři přihrál a s osmnácti brankami je nejlépe střílejícím hráčem mužstva.

Trenér Kojotů Wayne Gretzky neskrýval zklamání z prohry v dalším vyrovnaném duelu, jeho tým podlehl potřetí v řadě rozdílem jednoho nebo dvou gólů. "Musíme začít střílet víc branek. V této fázi sezony se rozhoduje o všem a nám se bohužel nedaří dávat klíčové góly," řekl Gretzky.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Campoli, 34. Nielsen, rozhodující sam. nájezd Tambellini - 19. Malkin, 38. Ryan Whitney. Střely na branku: 30:37. Diváci: 16 234

Columbus - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a 28. Umberger (na první Voráček) - 1. B. Richards, 33. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Neal. Střely na branku: 43:22. Diváci: 15 006

Nashville - Ottawa 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Foligno, 14. Heatley. Střely na branku: 24:24. Diváci: 14 681

Phoenix - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 40. Jovanovski - 36. Hemský, 46. Souray (Hemský), 60. Horcoff. Střely na branku: 29:29. Diváci: 14 547

St. Louis - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Colaiacovo, 55. Crombeen - 37. Korpikoski. Střely na branku: 33:20. Diváci: 16 341

Los Angeles - Atlanta 6:7 po sam. nájezdech (2:4, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 48. a 60. Kopitar, 15. Johnson, 18. Stoll, 26. Frolov, 51. Gauthier - 6. a 44. Kovalčuk, 2. Little, 8. White, 16. Reasoner, 40. Stuart, rozhodující sam. nájezd Christensen. Střely na branku: 45:27. Diváci: 18 118