Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ústí smutní, Chomutov si věří do baráže

Ústí n. Labem - Až prodloužení sedmého, rozhodujícího finále rozhodlo o vítězi první ligy. Zatímco chomutovští Piráti se už mohou začít těšit na baráž o extraligu s Mladou Boleslaví, Ústeckým nezbývá než se oklepat a pokusit se o postup zase za rok. Boleslav bude hrát baráž už popáté v řadě, počtvrté z pozice nejhoršího týmu nejvyšší soutěže. Středočeši se s Chomutovem střetli v boji o extraligovou účast už v sezoně 2009/2010 a porazili ho 4:1 na zápasy. 

Vítězní hokejisté Chomutova
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

 Chomutov v pondělním duelu porazil Ústí 3:2 v prodloužení. "Konec zápasu byl hodně těžký, měli jsme ohromné štěstí, Ústí mělo veliké šance," vrátil se k sedmému finále střelec vítězné branky chomutovský obránce Jakub Grof. "Nějak jsem to trefil, ani nevím jak. Pak už jsem jen někam jel a řval," líčil juniorský mistr světa z roku 2001. "Asi je to můj nejdůležitější gól v Chomutově a doufám, že nás posunul k cíli, který tady už dlouho máme," řekl.

Severočeský klub se už několik sezon snaží marně probojovat do nejvyšší soutěže. Předloni v baráži získal proti Boleslavi jediné utkání a loni prohrál ve finále první ligy právě s Ústím 0:4. Grof ale věří, že letošní tým na postup má. "Letos jsme si toho společně prošli trochu víc, takže sílu v sobě máme a musím říct, že i když jsem hrál v hodně týmech, tak tenhle je jeden z nejlepších, co se party týká. Opravdu všichni dřeme," podotkl.

"Musíme bojovat jako psi. Už by to chtělo, aby někdo z první ligy přes Boleslav přešel. Takhle už to snad dál ani nejde," věří Grof. "Oni jsou favorit, my můžeme jen překvapit. Na druhou stranu si ale myslím, že právě tahle pozice je pro nás mnohem lepší," domnívá se gólman Chomutova Milan Řehoř. 

V Ústí zavládlo zklamání

Ticho a zklamání zavládlo po rozhodujícím sedmém finále první hokejové ligy v kabině Ústí nad Labem, které podlehlo 2:3 v prodloužení Chomutovu. Podle střelce dvou branek Lvů Jaroslava Roubíka rozhodly zbytečné fauly jeho týmu.

Smutek ústeckých hokejistů
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

"Nehráli jsme koncentrovaně a dělali spoustu zbytečných faulů," vyjmenoval příčiny porážky Roubík. Ze šatny vítězů základní části a loňských šampionů druhé nejvyšší soutěže vyšel jako první. "Ticho, smutek, zklamání," popsal atmosféru. "Zklamání je obrovské. Dřeme celou sezonu, abychom vyhráli. V kabině je úplné ticho, je to hrozné."

Ústí přitom v pondělním utkání dvakrát vedlo a Chomutov musel dotahovat. V prodloužení navíc tahal za kratší konec a Ústí si vytvořilo několik velkých šancí. "Nehráli jsme vůbec koncentrovaně, dělali jsme spoustu zbytečných faulů a Chomutov je silné mužstvo, které nám z přesilovek dalo dvě branky," připomněl fakt, že Piráti proměnili dvě z osmi početních výhod.

Série se ale podle Roubíka zlomila už dřív. "Měli jsme vyhrát tu přestřelku ve třetím zápase," připomněl utkání, ve kterém Chomutov během tří minut smazal tříbrankové manko a nakonec vyhrál v prodloužení. "Série by pak byla úplně jiná. Třikrát jsme si tam nechali vzít náskok a Chomutov po tomhle zápase narostl a začal hrát úplně jinak." 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy