VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Ústí rozstřílelo Písek, Havlíčkův Brod v derby porazil Jihlavu

Praha - Hokejisté Havlíčkova Brodu zvítězili v prestižním prvoligovém derby na ledě Jihlavy 3:2 a zůstali v druhé nejvyšší soutěži jediným týmem, který dosud pokaždé bodoval. Rebel vyhrál už šestý zápas za sebou a po osmém kole vede tabulku před druhou Mladou Boleslaví o dva body. Středočeši zvítězili v Olomouci až po samostatných nájezdech 3:2.

Ústí nad Labem - Jihlava

Do šlágru na Vysočině vstoupila lépe Dukla, ale brankář Dolejš hosty opakovaně podržel a do vedení šel po první vážnější šanci Havlíčkův Brod. V přesilovce propálil Novotného od modré Protivný. Na druhé straně Hodek dál čaroval, ale na dorážku Čachotského už reagovat nestačil. V prostřední části šli hosté znovu do vedení a opět v přesilovce, v níž kombinaci zakončil dorážkou do prázdné branky Vondráček. Dukla opět srovnala krok necelé dvě minuty před druhou sirénou, kdy dvojnásobnou početní výhodu využil veterán Hodek. Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem opět při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, kdy se trefil Novotný.

V Olomouci v první třetině Mladá Boleslav zaskočila domácí tým a díky trefám Loskota a Nouzy vedla 2:0. Ve druhé třetině Hanáci hru vyrovnali a v polovině utkání snížil Pekr. Stejný hráč pak osm minut před koncem poslal zápas do prodloužení. V něm měla Mladá Boleslav přesilovku, ale hráči ztroskotali na brankáři Kašíkovi. Rozstřel rozhodl Nouza.

O bod za Mladou Boleslaví je Ústí nad Labem po vysoké výhře 7:2 nad Pískem. Domácí favorit v první třetině otočil skóre, přesto se šlo na první přestávku za nerozhodného stavu. Severočeši pak zasadili soupeři rozhodující ránu v polovině utkání, kdy během tří minut skórovali Handlovský, Přeučil a Roubík. V závěrečné části navýšil náskok Lvů druhou trefou v zápase Laš a pak ještě Tomáš Sýkora.

Výhrou o pět gólů si zajistil premiérový tříbodový zisk i Hradec Králové, který porazil v duelu týmů ze spodku tabulky Šumperk 6:1. Domácí oslavili návrat do hlavní haly svého stadionu, ačkoliv už v 89. sekundě inkasovali. Ještě v první třetině otočili skóre a i s přispěním dvougólového střelce Valáška bezpečně zvítězili.

Hokejisté Třebíče podruhé za sebou neinkasovali a porazili Beroun 3:0. Čisté konto opět udržel Marek Čiliak. Dvoubrankový náskok zajistili domácím v první třetině Čejka a Ostřížek, pojistku přidal až při power play soupeře v závěru Dolníček.

Benátky nad Jizerou nad Litoměřicemi brzy vedly brankou Jonáka, ale po slepených gólech Gerháta a Slížka byli po první třetině spokojenější hosté. Domácí pak dlouho nemohli vyzrát na brankáře Přikryla, než v 52. minutě Jaroměřský využil střelou od modré čáry přesilovou hru. Litoměřice záhy znovu vedly po druhém gólu Gerháta rovněž v početní převaze, ale z hektického náporu se podařilo v poslední vteřině normální hrací doby vyrovnat Duškovi. Prodloužení ukončil přesně po dvou minutách domácí Král.

Výsledky 8. kola 1. hokejové ligy:

Ústí nad Labem - Písek 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Branky: 16. a 43. Laš, 17. Robin Kovář, 30. Handlovský, 34. Přeučil, 35. Roubík, 54. T. Sýkora - 12. Petruška, 19. D. Růžička. Rozhočí: Doležal - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 1 550.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 30. a 53. Pekr - 16. Loskot, 20. a rozhodující nájezd Nouza. Rozhodčí: Humpolíček - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1 138.

Kadaň - Most 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)
Branky: 26. a 60. Hrabák, 48. Szakal - 27. a 36. Bojer, 31. T. Rohan, 36. Tauš, 41. Gengel. Rozhodčí: Schejbal - M. Svoboda, Krátký. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 270.

Hradec Králové - Šumperk 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: 14. a 50. Valášek, 5. Švagrovský, 9. Budínský, 29. Tvrdík, 37. Říha - 2. Červenka. Rozhodčí: Hejduk - Zídek, Kotlík. Vyloučení: 7:8, navíc Finsterle (Hr. Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 720.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 5. Jonák, 52. Jaroměřský, 60. Dušek, 62. Král - 11. a 54. Gerhát, 12. Slížek. Rozhodčí: Zubzanda - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 242.

Jihlava - Havlíčkův Brod 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 13. Čachotský, 39. Hodek - 8. Protivný, 28. Vondráček, 52. R. Novotný. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:3. Diváků: 2 718.

Třebíč - Beroun 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Čejka, 18. Ostřížek, 59. Dolníček. Rozhodčí: Čech - Reich, Černý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1 190.