Cyklotoulky

Ústí rozdrtilo poslední Most 9:0

Praha - Hokejisté Ústí nad Labem nadělili v 19. kole první ligy devítigólový příděl poslednímu Mostu a v čele tabulky mají stále pět bodů náskok před druhou Olomoucí. Ústí zápas ovládlo od první třetiny, kterou vyhrálo 5:0. V dalším průběhu skóre navyšovalo a před potupnou desítkou uchránil Most jen fakt, že Šagát neproměnil trestné střílení. Dvěma góly se na jasném vítězství 9:0 podíleli Kovář a Zeman.

Ilustrační foto
zdroj: ČT sport

V první třetině zápasu Olomouc - Havlíčkův Brod oba celky využily přesilovku pět na tři. Do vedení šli hosté díky bombě Jelínka, za domácí vyrovnal Kucharczyk. Ve druhé části mohli hosté vstřelit druhý gól, ale v samostatném nájezdu Kašík vychytal Stehlíka. Olomouc svou šanci využila, když gólový návrat na domácí led zaznamenal uzdravený Ministr. Rebelové měli další příležitosti, hráli pět minut přesilovku, ale domácí opět podržel Kašík. Hanáci pak svou početní výhodu využili a Pšurný zvýšil na konečných 3:1.

Hradec Králové se sice s Chomutovem dostal jako první do vedení, ale ze začátku lehce ospalí hosté dokázali vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Hradec ještě vyrovnal na 2:2, ale na další branku třetího Chomutova i přes spoustu vyložených šancí odpověď nenašel. Piráti si odvezli za výhru 4:2 všechny body, Hradec si připsal třetí prohru v řadě.

Domácí vítěznou sérii Jihlavy nezastavil ani Písek, který na Horáckém stadionu podlehl 0:4. Dukla šla do vedení už ve druhé minutě, když se zpoza branky prosadil Jeslínek. O pět minut později tentýž hráč tvrdou střelou zvýšil. V prostřední části hry byli i nadále jihlavští hokejisté aktivnější, což v oslabení po individuální akci potvrdil Mrňa gólem na 3:0. Necelé dvě minuty před koncem využil přesilovku Hubáček a stanovil konečné skóre. Jihlava tak doma vyhrála podeváté za sebou.

Benátky jako teprve třetí tým porazily v základní hrací době Beroun, což se naposledy povedlo Litoměřicím ve třetím kole. Skoré otevřel Vařecha ve druhé třetině. Medvědi se v posledních zápasech nepotkali s formou a dnes ani neskórovali. Ve třetí třetině Jonák a Pavlů dokonali prohru trápícího se Berouna na konečných 0:3.

Litoměřice v utkání se Šumperkem třikrát prohrávaly, ale pokaždé se na svého soupeře dotáhly a nakonec zvítězily 4:3. Dvěma brankami se o to zasloužil Gengel.

Výsledky 19. kola první hokejové ligy

Hradec Králové - Chomutov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 5. Brož, 36. Berger -11. a30. Sikora, 41. Hruška, 58. Endál. Rozhodčí: J. Kubeš - Čížek, Arazimová. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1148.

Olomouc - Havlíčkův Brod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 17. Kucharczyk, 28. Ministr, 44. Pšurný - 13. Jelínek. Rozhodčí: Wagner - Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:6, navíc Řípa 5 min. a do konce utkání - Ostrčil 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1175.

Litoměřice - Šumperk 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky:47. a54. Gengel, 32. Boháč, 37. Slížek - 23. Skoumal, 35. Plášek, 46. Holík. Rozhodčí: Pavlovič - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 1350.

Beroun - Benátky 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 26. Vařecha, 44. Jonák, 46. Pavlů. Rozhodčí: Kubíček - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:4, navíc Hašek (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 300.

Most - Ústí nad Labem 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)

Branky:4. a14. Kovář,7. a34. Zeman, 14. Pazourek, 18. Rod, 27. Třetina, 48. Šagát, 51. Handlovský. Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 9:2, navíc Vachovec (Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 557.

Jihlava - Písek 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky:2. a7. Jeslínek, 25. Mrňa, 59. Hubáček. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:7, navíc Šperger (Písek) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1386.

Kadaň - Třebíč 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 26. Dolníček, 54. Dočekal. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:6, navíc Schmidt (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 360.