Ústí otočilo s Hradcem, Jihlava nedala v Boleslavi ani gól

Praha - Lídři první hokejové ligy z Mladé Boleslavi porazili v 31. kole Jihlavu 5:0 a vedou tabulku nadále o osm bodů před Olomoucí, která vydřela vítězství 3:2 nad dosud čtvrtou Třebíčí. O další dva body méně má Ústí nad Labem, jemuž se proti Hradci Králové podařil obrat z dvougólového manka a zvítězilo 4:3.

Ústí nad Labem - Jihlava

V Mladé Boleslavi se skóre změnilo až ve druhé třetině, zato hned třikrát. Dvakrát se trefil Rys a před přestávkou zvýšil ještě Kafka. Dukla ve třetí třetině ve snaze zkorigovat výsledek otevřela hru a domácí měli řadu šancí, z nichž se dvakrát gólově prosadil Nouza.

V Olomouci šli do vedení také domácí, a to zásluhou Řípy v přesilovce pět na tři. Ve druhé části nejprve rovněž při početní převaze vyrovnal Ostřížek, ale přestávku opět strávili ve vedení domácí díky Řípovi. Čuřík se v úvodu poslední třetiny postaral o vyrovnání, ale utkání rozhodl ve 49. minutě blafákem Diviš, kterého našel za obranou nádhernou přihrávkou Staněk. Třebíč hrála v závěru power play a pět sekund před koncem málem srovnala, ale Dolníček nastřelil tyč a Dočekalovi při dorážce přeskočil puk hokejku.

Hokejisté Ústí nad Labem dlouho pouze dotahovali vedení Hradce Králové. V první třetině Poživil rychle odpověděl na vedoucí gól Budínského, ale ještě do přestávky Tvrdík a po změně stran Švagrovský posadili na koně opět hosty. Severočechům se ale znovu prakticky vzápětí podařilo přiblížit po gólu Roubíka a v poslední třetině slepenými góly v 54. a 55. minutě Boháč a znovu Roubík strhli vítězství na ústeckou stranu.

Otočit výsledek dokázala i Kadaň na ledě posledního Písku. Jako první skóroval těsně po polovině utkání domácí Dalecký, v poslední minutě druhé třetiny ale vyrovnal Ton. Charousek pak ve 46. a 48. minutě poslal favorita do bezpečného vedení, výhru a posun na čtvrté místo tabulky před Třebíč zpečetil Seman.

Středočeské derby mezi Berounem a Benátkami nad Jizerou rozhodlo až prodloužení, ve kterém na 5:4 pro hosty rozhodl přesnou ranou z mezikruží Galamboš. Benátečtí na šestém místě tabulky jsou už jen o skóre před Havlíčkovým Brodem, který naplno bodoval za vítězství 3:1 nad Šumperkem.

Výsledky 31. kola 1. ligy:

Mladá Boleslav - Jihlava 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) Branky: 24. a 30. Rys, 47. a 60. Nouza, 39. Kafka. Rozhodčí: Fraňo, Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:8, navíc Filip (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1820.

Písek - Kadaň 1:4 (0:0, 1:1, 0:3) Branky: 31. Dalecký - 46. a 48. J. Charousek, 40. K. Ton, 60. Seman. Rozhodčí: Pavlovič - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 240.

Beroun - Benátky nad Jizerou 4:5 v prodl. (2:3, 2:1, 0:0 - 0:1) Branky: 26. a 27. Hrdel, 14. Krejčí, 20. Bárta - 5. Krejčík, 10. Jech, 17. Skořepa, 37. Jonák, 64. Galamboš. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:5, navíc Kica (Benátky) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 100.

Olomouc - Třebíč 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Branky: 16. a 36. Řípa, 49. Diviš - 33. Ostřížek, 43. Čuřík. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 763.

Havlíčkův Brod - Šumperk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky: 31. Micka, 35. Endál, 49. Protivný - 55. Cink. Rozhodčí: Hribik, Mertl - Flégl, Zíka. Vyloučení: 8:10, navíc Morava (H. Brod) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 746.

Most - Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0) Branky: 16. Nedrda, 60. Charousek, rozhodující nájezd Divíšek - 10. Přibyl, 44. Sobotka. Rozhodčí: Horák - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 337.

Ústí nad Labem - Hradec Králové 4:3 (1:2, 1:1, 2:0) Branky: 35. a 55. Roubík, 12. Poživil, 54. Boháč - 11. Budínský, 15. Tvrdík, 32. Švagrovský. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1350.