Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ústí kvůli koronaviru odřekl spolupráci důležitý partner, Slovanu hrozí konec v první lize

První hokejovou ligu možná čeká nedobrovolné zúžení. Ústecký Slovan kvůli probíhající koronavirové pandemii přišel o již domluveného klíčového partnera. Tradičnímu účastníkovi druhé nejvyšší soutěže tak hrozí, že nebude mít na další sezonu dostatek finančních prostředků.

Smutek ústeckých hokejistů
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

"Dva měsíce práce přišly vniveč. Měli jsme domluvenou řadu zajímavých hokejistů, taková kategorie hráčů tu tři roky nebyla. Ale sponzor teď řekl, že z důvodu pandemie spolupráci přehodnotil a odstupuje od toho," uvedl ústecký jednatel Jiří Zdvořáček.

Sponzor měl navýšit klubový rozpočet o více než třetinu. "Minulý rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelné, že se s tím nedá hrát důstojná role v první lize," vysvětlil Zdvořáček pro klubový web.

Slovan patřil v novém tisíciletí k nejlepším prvoligovým účastníkům a v sezoně 2007/2008 si dokonce zahrál i extraligu. V předchozích třech sezonách ale i kvůli finančním problémům skončil klub ze severočeské metropole vždy mezi třemi nejhoršími týmy soutěže.

"Je to velká komplikace a musím upřímně říct, že s těmi penězi, co máme k dispozici, první ligu provozovat nechci. A víc zajistit neumím," přiznal Zdvořáček, který v únoru rezignoval na svou funkci a po krachu jednání už nepočítá s tím, že by zůstal.

Domluvení hráči dostali možnost jednat o angažmá s dalšími kluby. Už hotovou kostru kádru totiž bude muset Slovan za současné situace rozpustit. "Seznámím s tím majitele a uvidíme, jaký k tomu zaujmou postoj. Jestli mají v záloze někoho jiného, nebo půjde Slovan do 2. ligy," uzavřel Zdvořáček.

Zdroj
ČT sport, hokej.cz, slovanusti.cz

Hlavní zprávy