Evropská a Konferenční liga UEFA

Univerzitní ligu rozhodne až třetí duel. Pražané překazili Plzni možné oslavy

Až třetí zápas rozhodne finále Univerzitní ligy hokejistů mezi Akademiky Plzeň a UK Prague. Západočeši sice měli na domácím ledě mečbol a dlouho také vedli, jenže Pražané dokázali střetnutí pěti góly v řadě otočit a po výhře 6:3 si vynutili duel o vše, který navíc sehrají na svém stadionu.

UK Prague prodloužilo univerzitní finále s Plzní

Po nečekané výhře v úvodním střetnutí na ledě Pražanů šli do druhého střetnutí hokejisté Akamiků Plzně s vědomím, že domácí vítězství by znamenalo také oslavy titulu.

Vstup do utkání měli sice lepší Pražané, kteří rychle využili přesilovku, ale Západočeši poté třemi zásahy rovněž v početní výhodě úvodní část ovládli 3:1 a měli solidně našlápnuto k dotáhnutí překvapení.

Jenže od druhé třetiny se domácí střelecky zasekli, zatímco Pražané začali pálit přesně. V druhé části díky dvěma přesilovkám srovnali na 3:3 a další tři zásahy přidali v závěrečné třetině.