Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Ujčík ještě do důchodu nejde, Pech zůstává v Energii

Ostrava - Hokejový útočník Viktor Ujčík bude i v příští extraligové sezoně působit ve Vítkovicích. Devětatřicetiletý trojnásobný mistr světa se s vedením klubu dohodl na prodloužení smlouvy o další rok. Na prodloužení smlouvy se dohodl i karlovarský Lukáš Pech, který s Energií podepsal kontrakt na pět let. Karlovy Vary si tak pojistily služby svého nejproduktivnějšího útočníka až do 30. dubna 2017.

Viktor Ujčík (vlevo) a Jiří Burger
zdroj: ČTK

Veterán Ujčík patřil i přes svůj věk k nejlepším vítkovickým hráčům v play-off, a to i přesto, že během sezony dlouho marodil se zraněnou podkolenní šlachou. V závěru ročníku se však znovu dostal do výtečné formy a jako čtvrtý hráč v historii se dokázal dostat přes hranici 400 vstřelených branek v nejvyšší soutěži.

Krátce po vyřazení ve čtvrtfinále s Pardubicemi neměl Ujčík o nadcházející sezoně jasno, ale dnes se s Vítkovicemi domluvil na novém kontraktu. "Pro mě tohle byla jasná priorita. Moc jsem se chtěl domluvit s vedením a zůstat tady v případě, že mi rodina dá zelenou a nějakým způsobem dokážeme pořešit situaci s nástupem syna na střední školu. Ve hře byla i víceletá smlouva, ale shodli jsme se na tom, že bude lepší nepodepisovat více než na rok," řekl Ujčík.

Ostřílené pravé křídlo si v play-off připsalo šest gólových zásahů, v základní části i přes zdravotní potíže dalších čtrnáct. Dohromady Ujčík nasbíral 20 branek a 18 asistencí. Na podzim v Ostravě zahájí už svou šestou sezonu. "Já jsem nikdy nehrál tak dlouho v jednom klubu. Jsem tady spokojený, je to tady hodně na příjemné přátelské úrovni," podotkl Ujčík.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy