Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

U sborné po propadáku končí trenér Biljaletdinov

Moskva - Trenér Zinetula Biljaletdinov skončil po neúspěchu na domácích olympijských hrách v Soči na lavičce ruské hokejové reprezentace. Svaz se zkušeným koučem neprodloužil smlouvu, která vypršela na začátku března, a začal hledat jeho nástupce.

Smutní hokejisté Ruska
zdroj: ČTK/AP

Pod tlakem hrající domácí tým na hokejovém turnaji v Soči porazil ve skupině v základní hrací době jen Slovinsko, po osmifinálovém triumfu nad Norskem pak selhal a už ve čtvrtfinále podlehl 1:3 pozdějším bronzovým medailistům z Finska.

Někdejší reprezentant Sovětského svazu a zlatý medailista z Her v Sarajevu z roku 1984 Biljaletdinov připustil, že se svým odchodem počítal. Podle předsedy svazu Vladislava Treťjaka již probíhá hledání jeho nástupce, žádná konkrétní jména ale nezmínil.

Krátce po vyřazení Rusů v Soči byl médii za hlavního kandidáta na převzetí reprezentačního výběru považován Olegs Znaroks, který v minulých dvou sezonách ovládl s Dynamem Moskva play-off KHL a získal Gagarinův pohár.

Osmapadesátiletý Biljaletdinov převzal národní tým v roce 2011 a v dalším roce s ním vybojoval titul mistra světa. Loni na MS vypadli Rusové stejně jako v Soči už ve čtvrtfinále. Své místo na rozdíl od Biljaletdinova uhájil kouč ruských hokejistek Michail Čekanov, třebaže šesté místo bylo podle dnešního vyjádření svazu také zklamáním.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články