Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

U sborné po propadáku končí trenér Biljaletdinov

Moskva - Trenér Zinetula Biljaletdinov skončil po neúspěchu na domácích olympijských hrách v Soči na lavičce ruské hokejové reprezentace. Svaz se zkušeným koučem neprodloužil smlouvu, která vypršela na začátku března, a začal hledat jeho nástupce.

Smutní hokejisté Ruska
zdroj: ČTK/AP

Pod tlakem hrající domácí tým na hokejovém turnaji v Soči porazil ve skupině v základní hrací době jen Slovinsko, po osmifinálovém triumfu nad Norskem pak selhal a už ve čtvrtfinále podlehl 1:3 pozdějším bronzovým medailistům z Finska.

Někdejší reprezentant Sovětského svazu a zlatý medailista z Her v Sarajevu z roku 1984 Biljaletdinov připustil, že se svým odchodem počítal. Podle předsedy svazu Vladislava Treťjaka již probíhá hledání jeho nástupce, žádná konkrétní jména ale nezmínil.

Krátce po vyřazení Rusů v Soči byl médii za hlavního kandidáta na převzetí reprezentačního výběru považován Olegs Znaroks, který v minulých dvou sezonách ovládl s Dynamem Moskva play-off KHL a získal Gagarinův pohár.

Osmapadesátiletý Biljaletdinov převzal národní tým v roce 2011 a v dalším roce s ním vybojoval titul mistra světa. Loni na MS vypadli Rusové stejně jako v Soči už ve čtvrtfinále. Své místo na rozdíl od Biljaletdinova uhájil kouč ruských hokejistek Michail Čekanov, třebaže šesté místo bylo podle dnešního vyjádření svazu také zklamáním.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy