Evropská a Konferenční liga UEFA

Třinec zastavil vítěznou sérii Plzně a bodoval podesáté v řadě

Třinec - Po třech prohrách na samostatné nájezdy vedoucí tým hokejové extraligy z Třince znovu zabral a na domácím ledě zdolal ve 25. kole extraligy Plzeň 4:0. K vítězství Oceláře nasměrovali obránci Martin Lojek, Lukáš Krajíček a Daniel Seman, kteří se postarali o první tři góly. Brankář Peter Hamerlík uhájil potřetí v sezoně čistý štít, Třinec bodoval už podesáté v řadě, Plzeň ukončila minisérii tří výher. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Zlína prohráli v přímém souboji o páté místo s mistrovskými Pardubicemi 3:4 a připsali si teprve druhou porážku z posledních sedmi zápasů. Východočeši otočili třemi góly mezi 15. a 32. minutou stav z 1:2 na 4:2 a tříbodový zisk si pohlídali, přestože v 50. minutě svou druhou trefou v utkání snížil Petr Leška. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Českých Budějovic zdolali Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a vyhráli teprve druhý z posledních sedmi zápasů. Energie díky dvěma trefám v rozmezí 64 vteřin ve 33. a 34. minutě dlouho držela na jihu Čech vedení 2:1, ale v 58. minutě vynutil prodloužení Milan Gulaš a v čase 63:52 rozhodl v přesilovce Michal Mikeska. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

PSG Zlín - HC EATON Pardubice

Dvě branky a jedna asistence reprezentačního útočníka Marka Kvapila zajistily Kometě Brno vítězství nad Kladnem 3:0. Tímto úspěchem uzavřeli Brňané sérii pěti zápasů po sobě v domácí hale Rondo, ze které vytěžili 12 bodů. Vedle Kvapila byl další velkou oporou Komety brankář Jiří Trvaj, který potřetí v řadě udržel čisté konto. Přitom se do branky vrátil po více než měsíční přestávce. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Sparty prohráli s Vítkovicemi 1:4 a připsali si šestou porážku za sebou. Pražané nezvládli čtvrtý domácí zápas za sebou, a jejich krize tak pokračuje. Trenéři Sparty se pokusili oživit hru nasazením brankáře Novotného, který dostal šanci teprve podruhé v sezoně. Pozměněna byla i sestava, nejproduktivnější hráč týmu Broš klesl až do čtvrté formace. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Liberec zvítězil na ledě Litvínova 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil ve 32. minutě Lukáš Vantuch. Pro třiadvacetiletého útočníka to byla v jeho čtvrtém extraligovém utkání v této sezoně první trefa. Gólman Tomáš Vošvrda se podílel na tříbodovém zisku Bílých Tygrů svým prvním čistým kontem v nejvyšší soutěži. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté pražské Slavie otočili na ledě Mladé Boleslavi nepříznivý stav 0:2 a slavili výhru 3:2. Pražané předvedli podobný obrat jako ve středu doma s Třincem, kdy také prohrávali o dva góly a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Mladá Boleslav vyšla potřetí za sebou naprázdno a ztrácí na posledním místě na třinácté Kladno stále čtyři body. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy