Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Třinec se utká o slavný Spengler Cup, na úvod ho čeká Jandačův Magnitogorsk

Premiérový start čeká třinecké Oceláře na prestižním Spenglerově poháru, který slaví už 92. ročník. Tradiční povánoční turnaj proběhne od 26. do 31. prosince ve švýcarském Davosu. Na čtvrtý triumf v řadě bude cílit výběr Kanady, český zástupce nedosáhl na titul už 36 let, kdy se naposledy radovala Dukla Jihlava. Přímý přenos utkání Třinec – Magnitogorsk sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 15 hodin.

Hokejisté Třince
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Je to poprvé, co se Třinec zúčastní turnaje s takovou historií. Spengler Cup má výbornou prestiž, skvělou návštěvnost i atmosféru. Těšíme se na to a jedeme tam s ambicemi a cílem udělat co nejlepší výsledek pro Třinec i celý český hokej," řekl asistent trenéra Třince Marek Zadina.

Tým povede on, protože hlavní kouč Václav Varaďa je s reprezentační dvacítkou v Kanadě kvůli mistrovství světa. Bývalý útočník Varaďa se tak nepodívá do míst, kde v sezoně 2006/07 působil.

Je nám líto, video expirovalo.
Třinec vstupuje do Spenglerova poháru proti Magnitogorsku

Do turnaje vstoupí Třinec ve středu 26. prosince od 15:10 proti Metallurgu Magnitogorsk, který vede jako hlavní kouč Josef Jandač, po boku má asistenta Jiřího Kalouse a v útoku nastupuje útočník Michal Bulíř. O den, či o dva později (v závislosti na výsledku úvodního utkání) ještě Oceláři změří ve skupině Torrianni síly s KalPou Kuopio.

Co čeká třinecké Oceláře na Spengler Cupu? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

"Jsou tam skvělé evropské týmy a bereme to i jako kvalitní přípravu na další část sezony. Narazíme na špičkové celky, ale přesto jsem přesvědčen, že jsme schopni s nimi hrát. Chceme uspět, ale samozřejmě uvidíme, jaký bude průběh turnaje," prohlásil Zadina.

Ve skupině Cattini se představí tradiční účastníci - domácí Davos a Kanada, shodně patnáctinásobní vítězové turnaje, a doplní je Norimberk. Vítězové skupin postoupí přímo do semifinále, ostatní celky čeká čtvrtfinále. Finále se bude hrát v pondělí 31. prosince od 12:10.

"Ještě uvidíme, v jaké sestavě nakonec odletíme. Máme nějaká zranění, někteří kluci se pomalu vracejí na led, takže uvidíme, jak se to vykrystalizuje během příštích pár dní. Finální verze sestavy ale padne asi až toho pětadvacátého, kdy odlétáme do Švýcarska," dodal Zadina.

Zástupce z tuzemska se na Spenglerově poháru představí potřetí za sebou. V minulých dvou letech startoval v Davosu Hradec Králové. V letech 2014 a 2015 český tým na Spenglerově poháru chyběl.

Předtím hrály na turnaji české celky pravidelně sedm let. Nejdříve to byly před 11 lety Pardubice, pak dvakrát za sebou vyrazily do Davosu Karlovy Vary, následovala v roce 2010 Sparta a pak třikrát Vítkovice. Od roku 1998, kdy se po delší absenci českých klubů představil Vsetín, z tuzemských týmů žádný nestartoval ani v letech 1999, 2003 a 2006.

Přímé přenosy třineckých zápasů sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz.

Program hokejového Spenglerova poháru v Davosu:

Středa 26. prosince:
Skupina Torrianni: 15:10 HC Oceláři Třinec - Metallurg Magnitogorsk.
Skupina Cattini: 20:15 HC Davos - Kanada.

Čtvrtek 27. prosince:
Skupina Torrianni: 15:10 KalPa Kuopio - poražený HC Oceláři Třinec/Metallurg Magnitogorsk.
Skupina Cattini: 20:15 Norimberk Ice Tigers - poražený HC Davos/Kanada.

Pátek 28. prosince:
Skupina Torrianni: 15:10 vítěz HC Oceláři Třinec/Metallurg Magnitogorsk - KalPa Kuopio. Skupina Cattini: 20:15 vítěz HC Davos/Kanada - Norimberk Ice Tigers.

Sobota 29. prosince:
15:10 čtvrtfinále: 2. ze skupiny Torrianni - 3. ze skupiny Cattini,
20:15 čtvrtfinále: 2. ze skupiny Cattini - 3. ze skupiny Torrianni.

Neděle 30. prosince:
15:10 semifinále: 1. ze skupiny Cattini - vítěz 2. ze skupiny Torrianni/3. ze skupiny Cattini, 20:15 semifinále: 1. ze skupiny Torrianni - vítěz 2. ze skupiny Cattini/3. ze skupiny Torrianni.

Pondělí 31. prosince: 12:10 finále.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy