Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Třinec prohrál v přípravě se Lvem Poprad 3:4

Třinec - Nováček Kontinentální hokejové ligy HC Lev Poprad s trenérem Radimem Rulíkem a řadou českých hokejistů vyhrál i svůj historicky třetí přípravný zápas, když uspěl na ledě českého mistra Třince po výsledku 4:3. Lev v úterý zvítězil nad vicemistrem Vítkovicemi a uspěl i v úvodním duelu na hřišti Spišské Nové Vsi. Oceláři mají před sebou náročný program a v příštích třech dnech sehrají na Rona Cupu v Trenčíně duely s domácí Duklou, Košicemi a Nitrou.

Třinec nasadil týden po porážce s ambiciózním Petrohradem prakticky nejsilnější sestavu. Nenastoupil ještě kanadský útočník Francois Brisebois, který působil na Colgate University v NCAA, krátce v Binghamtonu v AHL a u Ocelářů je na zkoušce. Poprad nechal odpočívat slovenské hvězdy Ladislava Nagyho a Ľuboše Bartečka.

Rulíkův výběr vedl už po 104 sekundách 2:0 díky trefám Rastislava Špirka a testovaného Kanaďana Dana DaSilvy a Oceláři marně doháněli ztrátu. Rychle sice snížil Lukáš Zíb, ale opět na dvoubrankový rozdíl upravil Švéd Karl Fabricius. V druhé části skóroval za domácí Jan Peterek, jenže opět zvýšil Štěpán Novotný a Josef Hrabal stihl jen korigovat výsledek.

Litvínov sehrál druhý zápas ve Švýcarsku a po úterní porážce v přípravě s Langnau znovu v Le Sentier vstoupil do turnaje Hockeyades porážkou se Servette Ženeva 2:5. Ve čtvrtek čeká Severočechy druhý duel ve skupině s Luganem a v sobotu pak utkání o konečné umístění.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy