Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Trestu WADA za doping navzdory. Fasel chce, aby Rusku MS 2023 zůstalo

I když Rusko přišlo po trestu od Světové antidopingové agentury (WADA) za doping na čtyři roky o pořadatelství vrcholných akcí, prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel by přesto rád ponechal mistrovství světa v roce 2023 právě v Rusku.

René Fasel
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Součástí pondělního trestu WADA za zmanipulování dat z moskevské laboratoře bylo i odebrání ruského pořadatelství světových šampionátů v následujících čtyřech letech. To musejí učinit všechny sportovní federace, které podepsaly antidopingový kodex, pokud změna pořadatele není "z právních či praktických důvodů vyloučena".

IIHF mezi signatáře kodexu patří, Fasel však naznačil, že bude usilovat o udržení MS 2023 v Petrohradu. Prezident tamního klubu KHL Gennadij Timčenko chce ve městě vybudovat největší hokejovou halu na světě.

Fasel chce počkat na verdikt sportovní arbitráže CAS, k níž se Rusko hodlá odvolat. "Dnes ještě není nic jisté. Budeme na tom pracovat a uděláme vše, abychom chránili naše zájmy a naši federaci. Věříme, že rozhodnutí nebude politické, ale férové a podle práva," řekl Fasel.

Ruští sportovci navíc podle rozhodnutí WADA nesmějí příští čtyři roky vystupovat na vrcholných sportovních akcích pod svou vlajkou a se svou hymnou. Týká se to olympijských her v Tokiu 2020, zimní olympiády 2022 v Pekingu, paralympijských her a světových šampionátů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy