Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Trenér Vůjtek v Dynamu Moskva ze zdravotních důvodů končí

Moskva - Hokejový kouč Vladimír Vůjtek opouští Dynamo Moskva. Jednašedesátiletý trenér se s prezidentem klubu Michailem Golovkovem dohodl, že ze zdravotních důvodů v Dynamu skončí. Vůjtka ve funkci pravděpodobně nahradí dosavadní asistent Sergej Kotov. Charakter zdravotních obtíží klub ani kouč nezveřejnili. Informaci přinesl oficiální server KHL.

Vůjtek uzavřel své moskevské angažmá po roce a půl. Svůj celek letos dovedl až do semifinále Kontinentální ligy, kde byl vyřazen pozdějším mistrem Kazaní. V prosinci s Dynamem slavil triumf na prestižním Spenglerově poháru v Davosu.

Ze zdravotních důvodů už zkušený stratég jednou svou kariéru přerušil. Před třemi lety dal svůj post k dispozici ve Vítkovicích kvůli problémům se štítnou žlázou. Z onemocnění se však zotavil a předloni v prosinci ho k návratu na střídačku přesvědčilo právě vedení Dynama.

Vůjtek si výborné jméno v Rusku vybudoval zejména působením v Jaroslavli, s níž dvakrát vyhrál ruskou superligu v letech 2002 a 2003. Poté vedl i hokejisty Kazaně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy