Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Trenér dvacítek Petr: Musím kluky pochválit, dodrželi taktiku do puntíku

Montreal - Kouč české hokejové dvacítky Jakub Petr si pochvaloval, že jeho svěřenci při vstupu do mistrovství světa v Montrealu dokonale dodrželi taktické pokyny. Výsledkem byla výhra 2:1 nad obhájci titulu Finy, která dala zapomenout na tři porážky z finální přípravy ze dvou duelů s Kanadou a z jednoho s USA při hrozivém skóre 0:17. V úterý čeká český výběr duel se Švýcarskem, přímý přenos sledujte od 19:00 na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

Trenér české juniorské reprezentace Jakub Petr
zdroj: ČTK/Paprskář Pavel

"Musím kluky pochválit, takový vstup do turnaje nás těší. Od rána jsem cítil, že kabina přípravu, ve které jsme nedali gól, hodila za hlavu. Kluci dodrželi taktiku do puntíku," řekl Petr. "Možná to místy působilo pasivně, ale víme, jak rychle přecházejí Finové do útočného pásma. Vždy nám z toho dávali branky, speciálně tento ročník. Klíčem k úspěchu tedy byla silná defenziva a také to, že jsme se nenechali vylučovat," komentoval třiačtyřicetiletý kouč jediné vyloučení v zápase.

Radost mu kazilo zranění Davida Kvasničky, který odstoupil z utkání v první třetině. "Zatím nevíme, jak to s ním vypadá. Na soupisce máme stále jedno volné místo. Možná, že na Švýcary ještě půjdeme ve stejném složení jako proti Finům, dlouhodobě ale hrát se šesti obránci je riziko," podotkl Jakub Petr. Na jednu volnou pozici v poli má v kádru ještě beka Vojtěcha Budíka z Prince Albert z WHL a útočníky Jana Dufka z Litvínova s Petrem Kodýtkem z Plzně.

Je nám líto, video expirovalo.
Češi porazili na MS juniorů favorizované Finsko

Mimo soupisku zůstává zatím i třetí gólman Petr Kváča z Českých Budějovic. Češi k prvnímu duelu s Finy nastoupili v montrealské hale Bell Centre v pondělí od 23:00 SEČ a hned v úterý od 19:00 SEČ je čeká Švýcarsko. "Aby vítězství s Finy mělo nějakou hodnotu, musíme zvládnout i utkání se Švýcary. Rozestup mezi zápasy by nás neměl překvapit, víme o tom od začátku," dodal Petr.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy