Buly - debata expertů

Třebíčský útočník Burian nasázel Havlíčkovu Brodu čtyři góly

Praha - Čtyřmi góly se dnes blýskl v první hokejové lize třebíčský útočník Vilém Burian, jenž největší měrou přispěl k vítězství 5:1 nad Havlíčkovým Brodem. Hattrick zkompletoval v 36. minutě, kdy zvýšil na 3:0. Čtvrtou branku přidal minutu před koncem. V utkání 22. kola nastřílel stejně gólů jako v dosavadním průběhu soutěže a vyhoupl se do čela týmové produktivity.

Hokej
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Třebíč zůstala na pátém místě o tři body za čtvrtou Jihlavou, která rozstřílela Most 7:1 a vyhrála popáté za sebou. Na domácím stadionu si Dukla drží dokonce sérii šesti vítězství. Severočeši si naopak připsali už třetí porážku v řadě. Pod jasnou výhru Jihlavy se podepsal třemi góly Hubáček, jenž završil hattrick v 59. minutě.

Vedoucí Mladá Boleslav prohrála navzdory jedné brance posily z NHL Radima Vrbaty 2:4 v Hradci Králové a její náskok v čele tabulky se zmenšil na pět bodů. Útočník Phoenixu, který je spolumajitelem svého mateřského klubu, v 34. minutě navázal na trefu svého bratra Davida a poslal hosty do vedení 2:1. Hradec však třemi góly v poslední třetině skóre otočil.

Porážky Mladé Boleslavi využilo druhé Ústí nad Labem, které před nejslabší domácí návštěvou sezony po úvodním střeleckém trápení zdolalo Beroun 4:2. Třetí Olomouc si udržela sedmibodový náskok před Jihlavou díky vítězství 4:2 nad Pískem.

Výsledky 22. kola první hokejové ligy

Dukla Jihlava - Most 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky: 32., 38. a 59. Hubáček, 8. Čachotský, 10. Jeslínek, 12. Zeman, 31. Prokš - 52. Čurilla. Rozhodčí: Přikryl - Černý, Reich. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 195.

Třebíč - Havlíčkův Brod 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 5., 8., 36. a 59. Burian, 60. Vondráček - 57. Endál. Rozhodčí: Jeřábek, Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1 540.

Ústí nad Labem - Beroun 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 31. Přeučil, 48. Roubík, 55. Robin Kovář, 60. Čermák - 48. Pavel, 56. Padělek. Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1 087.

Benátky nad Jizerou - Šumperk 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky: 28. a 37. Skořepa, 23. Maďar, 45. Liška, 47. Kopic - 31. Staněk. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 252.

Kadaň - Litoměřice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 38. Hafenrichter, 40. Seman. Rozhodčí: Úlehla - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Olomouc - Písek 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Branky: 13. Kucsera, 53. Pekr, 56. Diviš, 60. Kucharczyk - 44. Kučera, 59. Petruška. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 824.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Branky: 4. Roupec, 43. Valášek, 44. Haluza, 59. Mikeska - 21. D. Vrbata, 34. R. Vrbata. Rozhodčí: Horák - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1 098.