MČR Prostějov

Třebíč si pojistila první místo, Chomutov ztratil

Praha – Nadvláda Třebíče nad první hokejovou ligou pokračuje. Horácká Slavia svoji formu potvrdila v Litoměřicích, kde vyhrála 2:0, a i díky páteční ztrátě Chomutova v Jihlavě má v čele tříbodový náskok. Na pomyslný bronzový stupínek se vyškrábal Havířov, který doma nastřílel Kladnu pět gólů.

Radující se hokejisté Třebíče
zdroj: isifa/MAFRA autor: Petr Lemberk

Třebíč potvrdila pozici nejlépe bránícího týmu soutěže. Martin Falter, jeden ze šesti brankářů, který nastoupil za pouhých 17 kol v dresu Horácké Slavie, pochytal všech 38 střel. A jeho spoluhráčům stačily na úspěch jen dvě branky. Bylo to přitom už posedmé v sezoně, kdy se Třebíči nepovedlo v jednom duelu skórovat víc než dvakrát.

Chomutov v utkání s Jihlavou měl dlouho blíž k vítězství díky dvě gólům Davida Kampfa. Na jeho trefy ale pokaždé Dukla dokázala odpovědět a v rozstřelu domácím druhý bod zajistil Tomáš Čachotský, který hned dvakrát překonal Miroslava Hanuljaka. Chomutov podruhé za sebou prohrál po nájezdech a vedoucí Třebíč mu může v sobotu v Litoměřicích bodově odskočit.

Lepší útok než ona mají celkem čtyři celky a dva z nich se utkaly v Českých Budějovicích. Lépe z měření sil se Šumperkem vyšel domácí Motor, který před 4092 diváky triumfoval 6:3. Hrdinou zápasu se stal útočník Tomáš Nouza, jenž se podepsal pod polovinu branek vítězů a v 56. minutě diváci dokonce naházeli na led čepice poté, co vstřelil třetí gól. Rozhodčí mu ale radost z hattricku vzali kvůli postavení v brankovišti.

Kladno nezopakovalo své zářijové vítězství 5:2 z Havířova a v tamní aréně naopak stejným poměrem prohrálo. Byla to jeho osmá porážka v sezoně a na 10. místě vydrželo jen proto, že Ústí nad Labem i Most také nebodovaly. Nováček z Prostějova se naopak v duelu o předposlední místo dočkal třetí výhry v sezoně, když Havlíčkův Brod udolal těsně 3:2.

17. kolo první hokejové ligy:

Prostějov - Havlíčkův Brod 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 23. T. Káňa, 29. V. Meidl, 41. Roupec - 16. Kuchler, 50. Babka. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 1398.

Ústí nad Labem - Kadaň 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 29. Merta - 4. Jakub Novák, 14. Tejnor, 50. M. Kadlec. Rozhodčí: Smitka - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:4, navíc Přeučil - Mazanec oba 5 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1023.

České Budějovice - Šumperk 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky: 17. a 29. Nouza, 4. J. Straka, 36. Pajič, 46. Punčochář, 51. Boháč - 31. Berger, 36. Brunec, 41. Velecký. Rozhodčí: Sýkora - Belko, Kokrment. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 4092.

Litoměřice - Třebíč 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Ostřížek, 18. Bartoň. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7, navíc Šulc - Havel oba 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1160.

Havířov - Kladno 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 14. Klimša, 27. Maruna, 31. Jakúbek, 32. Loskot, 54. Matějek - 21. Pitule, 54. David Růžička. Rozhodčí: Mikula - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2767.

Benátky nad Jizerou - Most 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 32. a 36. Miškovský, 35. Skořepa - 49. Kubinčák. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 271.

Jihlava - Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 1. Zeman, 49. Melenovský, 53. Matai, rozhodující sam. nájezd Čachotský - 34. a 52. Kämpf, 17. Gajovský. Rozhodčí: Svoboda - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:8, navíc Hřebejk (Chomutov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1726.