Třebíč drží formu, porazila i Šumperk

Hokejisté Třebíče jsou i po 6. kole první ligy stoprocentně úspěšní a drží si v čele tříbodový náskok před pražskou Slavií a Litoměřicemi. Horácká Slavia potvrdila formu výhrou v Šumperku 3:2, druzí Pražané zvítězili v Kadani 6:1 a Litoměřice vyhrály v Jihlavě 5:3.

Radující se hokejisté Třebíče
zdroj: isifa/MAFRA autor: Petr Lemberk

Třebíč v Šumperku získala do 17. minuty dvoubrankový náskok. Po 153 sekundách hry otevřel skóre Martin Dočekal a ve vlastním oslabení zvýšil Václav Krliš. Za domácí snížil v čase 27:37 v přesilové hře pěti proti třem Lukáš Žálčík a ve 32. minutě hosté opět odskočili díky brance Silvestera Kuska. Za 100 sekund sice vrátil Draky na kontakt v početní výhodě Tomáš Drtil, ale hosté těsný náskok udrželi.

Na střídačce Kadaně se poprvé postavil proti Slavii bývalý reprezentační kouč Vladimír Růžička, který ji vedl v letech 2000 až 2014 a získal s ní oba mistrovské tituly (2003 a 2008). Poslední tým tabulky ale s favoritem utrpěl debakl.

V 6. minutě poslal Pražany do vedení Jiří Doležal a ve druhé třetině skórovali Tomáš Pšenička, Petr Kafka v přesilovce a Tomáš Knotek, v závěrečné dějství pojistili náskok už na 6:0 Lukáš Žejdl a v oslabení Tomáš Duda. Gólmanovi Romanu Málkovi sebral v 57. minutě čisté konto Miroslav Hradecký.

Litoměřice i v šestém zápase sezony bodovaly a popáté vyhrály. V první třetině Stadionu získali v Jihlavě dvougólový náskok Lukáš Pajer a Fin Riku Sihvonen, který využil přesilovou hru. Ve 23. minutě upravil Martin Berka už na 3:0.

Duklu vrátili do hry ještě ve druhé třetině Filip Seman s Tomášem Havránkem, který snížil na 2:3 ve vlastním oslabení. Náskok hostů ale ve třetí třetině zvýraznili opě Sihvonen a Lukáš Válek. Dukla, která ještě zkorigovala výsledek v přesilovce díky Anttimu Kauppilovi, si v pátém duelu připsala druhou prohru.

Vsetín zdolal Vrchlabí 4:2 a naplno bodoval i potřetí doma. Na úvodní gól jednačtyřicetiletého Radima Kucharczyka sice odpověděl ve 25. minutě v početní výhodě Tomáš Kaut, ale Valachům vrátil v čase 26:34 vedení z trestného střílení David Březina a ještě ve druhé části ho navýšil v přesilovce Roman Půček. Ve třetí třetině na změně stavu Ondřeje Matýse odpověděl v přesilovce Roman Vlach.

Zaváhání Vrchlabí využil Sokolov a po výhře v Kolíně 3:2 v prodloužení se posunul na 4. místo. Kozlové dvakrát vedli, ale nakonec prohráli pátý ze šesti duelů v sezoně. Na gól Štěpána Matějčka v oslabení z 29. minuty odpověděl v pokračující přesilovce Radek Pořízek a po trefě Jana Veselého z početní výhody vynutil 48 sekund před koncem třetí třetiny nastavení Tomáš Rohan. Po 74 vteřinách dokonal obrat Jan Pohl.

Jediné vítězství má nadále také Frýdek-Místek, který doma podlehl Ústí nad Labem 3:4 v prodloužení. Domácím pomohl k bodu dvěma brankami a jednou asistencí David Klimša, o úspěchu Slovanu rozhodl po 34 sekundách nastavení svým druhým gólem v utkání David Tůma.

Poruba zdolala Přerov 6:5 v prodloužení díky brance Pavla Jenyše v čase 62:53. Dvě branky Ostravanů dal Petr Stloukal a tři asistence si připsal Michal Houdek. Za Zubry zaznamenali po třech bodech Tomáš Doležal (2+1) a Roman Pšurný (1+2).

Bez bodu zůstaly stejně jako Kadaň Benátky nad Jizerou, které podlehly doma Prostějovu 1:4. Jestřábi i na svou třetí výhru v sezoně z celkem pěti zápasů dosáhli venku. V úvodu jim získal vedení Patrik Husák a ve druhé třetině zvýšili David Vala s Tomášem Jáchymem, jenž se prosadil v přesilovce. Brankáře Ondřeje Bláhu připravil o nulu Adam Dlouhý a za Prostějov skóroval ještě tři sekundy před koncem Jakub Babka.

6. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín - Vrchlabí 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 17. Kucharczyk, 27. D. Březina, 38. R. Půček, 55. Roman Vlach - 25. T. Kaut, 44. Matýs. Rozhodčí: Bejček, Micka - Měkýš, Blažek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 2020.

Jihlava - Litoměřice 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky: 32. F. Seman, 37. T. Havránek, 59. Kauppila - 12. a 49. Sihvonen, 9. Pajer, 28. Berka, 52. Válek. Rozhodčí: Horák, Skopal - Jindra, Polák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 957.

Kadaň - Slavia Praha 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Branky: 57. Hradecký - 6. J. Doležal, 23. T. Pšenička, 24. P. Kafka, 34. T. Knotek, 49. Žejdl, 52. T. Duda. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Coubal, Hnát. Vyloučení: 3:6, navíc K. Heffernan - R. Havel oba 5 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 322.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 48. A. Dlouhý - 4. Husák, 22. Vala, 35. T. Jáchym, 60. Babka. Rozhodčí: Jaroš, Wagner - Juránek, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 169.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 7. a 49. Klimša, 38. Komorski - 9. a 61. D. Tůma, 8. Jouza, 51. Ouřada. Rozhodčí: Čech, Marek - Zídek, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 334.

Kolín - Sokolov 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 29. Matějček, 46. J. Veselý - 30. Pořízek, 60. T. Rohan, 62. J. Pohl. Rozhodčí: Úlehla, Jechoutek - Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 6:2, navíc Štohanzl - J. Pohl oba 5 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 743.

Šumperk - Třebíč 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky: 28. Žálčík, 34. Drtil - 3. Dočekal, 16. Krliš, 32. Kusko. Rozhodčí: Veselý, Šudoma - Hranoš, Grančařík. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1048.

Poruba - Přerov 6:5 v prodl. (1:1, 4:2, 0:2 - 1:0)

Branky: 29. a 38. Stloukal, 12. R. Toman, 21. M. Špaček, 25. L. Kozák, 63. Jenyš - 3. a 33. T. Doležal, 32. Tadeáš Král, 43. R. Pšurný, 60. Matěj Svoboda. Rozhodčí: Koziol, Ondráček - Konvička, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 680.