Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Trapný vlastní gól, komentuje Bříza vycouvání Slavie z ET

Praha - Vedení hokejové soutěže European Trophy (ET) se nelíbí odstoupení Slavie z letošního ročníku. Hlavním důvodem nespokojenosti s neočekávaným krokem Pražanů je jeho načasování, neboť soutěž, do níž bylo pozváno 32 mužstev z předních evropských lig, je již rozlosována.

Vladimír Růžička
zdroj: isifa/LN autor: Jindřich Mynařík

Slavia zveřejnila rozhodnutí o změně plánu přípravy ve středu, přičemž podle rozpisu měla hrát na ledě Jyväskylä (17. srpna), KalPy Kuopio (19. srpna), doma s Linköpingem (24. srpna), s HV 71 (26. srpna), na Spartě (31. srpna), se Spartou doma (1. září), se Slovanem Bratislava (10. října) a ve Vídni (27. listopadu). A právě pětidenní cesta po Finsku na úvod soutěže byla pro Slavii jedním z hlavních motivů k odstoupení. "Vypadli bychom během ní z tréninkových dávek," vysvětlil kouč a zároveň i generální manažer Vladimír Růžička.

"Cítíme po vašem rozhodnutí velké zklamání a zděšení. Neznáme přesně motiv, ale slyšeli jsme, že rozpis zápasů a cesta do Finska jsou jedněmi z důvodů. Považujeme za pozoruhodné, že jste se v této věci rozhodli tak pozdě, když program ET byl prezentován již v prosinci minulého roku," uvedl v oficiálním prohlášení adresovaném managementu a vedení Slavie šéf turnaje Bo Lennartsson.

Jednání Slavie označil za zradu vůči zbývajícím 31 týmům soutěže. "Každopádně v danou chvíli poškodí celý projekt a jeho rozvoj. Tímto dopisem chceme dát najevo obrovskou nespokojenost s tím, že jsme vaše rozhodnutí obdrželi tak pozdě," doplnil Lennartsson. Finanční sankce Slavii nehrozí, představitele soutěže ale její přístup rozladil.

"Nic takového jako sankce tam nebylo stanoveno, nicméně vedení soutěže je skutečně velmi rozezlené z takto neseriózního jednání, které by si například kluby ze Skandinávie určitě nedovolily," řekl Petr Bříza, člen představenstva jiného českého účastníka Sparty, jenž je zároveň i zástupcem tuzemských extraligových klubů v soutěži.

Také on se podivuje nad tím, proč rival z metropole přišel s rozhodnutím o neúčasti tak pozdě. "Ještě před 14 dny jsme překládali derby a bavili se o možnosti společné cesty do Finska jedním letadlem. Už po skončení minulého ročníku měli účastníci možnost říci, že se z jakéhokoliv důvodu nezúčastní ročníku dalšího. Již od prosince byla známa první fáze soutěže, ale to oznámení přišlo nyní, kdy už se dávno řešily letenky, ubytování a další věci," konstatoval Bříza.

"Sám za sebe mohu říci, že to považuji za trapný vlastní gól," doplnil Bříza s tím, že soutěž by však mohla brzy najít náhradu. "Už jsou tu dva zájemci o účast, tak by se mohlo vše záhy vyřešit. Ale Slavia do budoucna asi již nemůže počítat s tím, že by byla oslovena," připustil Bříza. Vedle Sparty jsou dalšími zástupci české nejvyšší soutěže v European Trophy Plzeň, Kometa Brno, České Budějovice, Liberec a Pardubice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy