Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tenkrát: Doufám, že to tak bude pokračovat

Praha - Hokejisté Sparty si ve čtvrtek připsali v přípravě teprve třetí vítězství. Úspěch nad IFK Helsinky (3:2) byl druhým vyhraným zápasem za sebou a opět na tom měl velkou zásluhu útočník Petr Tenkrát. Čtyřiatřicetiletý hráč, který přišel do Sparty z finského Oulu, se stejně jako proti Slavii zapsal dvakrát mezi střelce a byl i autorem vítězné branky. "Už minulý zápas na Slavii jsme si řekli, co chceme hrát a to nám přineslo úspěch. Proti IFK jsme na to chtěli navázat a myslím si, že jsme opět předvedli kvalitní výkon. Doufám, že v něm budeme pokračovat," uvedl Tenkrát.

Petr Tenkrát
zdroj: ČTK

Zápas proti IFK byl pro něj specifický, ve Finsku totiž odehrál šest sezon. "Díky tomu to byl pro mě určitě speciální zápas, dlouhá léta jsem hrál ve Finsku a na ten zápas jsem se těšil. O to více mě těší, že jsme zvítězili," pochvaloval si stříbrný medailista z mistrovství světa 2006.

Sparta s úřadujícím finským mistrem prohrávala 0:1 a ze začátku byla i mírně horším týmem, po inkasované brance ale začala hrát lépe a nakonec se i střelecky prosadila. "Od půlky zápasu jsme měli trošičku navrch, tlačili jsme se do branky, vyhrávali jsme osobní souboje jeden na jednoho a z toho jsme měli šance," řekl Tenkrát.

Po vyrovnávací brance si podle něj Pražané začali i více věřit. "Nevzdali jsme to ani poté, co jsme dostali smolný gól na 2:2 a ukázali jsme pak naši sílu," poukázal bývalý hráč Kladna na situaci z 55. minuty, kdy se puk odrazil nečekaně od mantinelu k Ahtolovi, který toho okamžitě využil. "To je prostě hokej, stává se to. Škoda, že se to stalo nám."

Zkušený útočník zápas proti IFK rozhodl přesnou střelou od mantinelu v 58. minutě. "Viděl jsem jen, že Mario (Bližňák) vede puk kolem branky, tak jsem se jen snažil najít volný prostor na střelu. Ani nevím, jak se puk dostal do branky, ale hlavní je, že tam padl," pousmál se Tenkrát, který má na kontě pět vstřelených branek v přípravě. "Jsem hlavně spokojený s tím, že jsme podruhé za sebou vyhráli. Těší mě, že to tam padá, ale je to pořád příprava. Samozřejmě, že si ale přeju, aby to tak dál pokračovalo."

Sparta díky druhé výhře v European Trophy zůstali ve hře o postup ze základní skupiny. "Samozřejmě že do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát a to tak bude i v dalších zápasech. Je to ale pořád jen příprava a my to tak bereme. Ve hře je ale i závěrečný turnaj a kdo by tam nechtěl hrát, že?" řekla jedna z hlavních letních posil Sparty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy