Následuje
ODM 2020: Skikros

Sýkora nebude hrát NHL, míří za Bednářem do Bernu

Bern - Hokejový útočník Petr Sýkora se stal novou posilou Bernu. Dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru v této sezoně ještě nikde nehrál. Naposledy působil v NHL v dresu New Jersey, kde mu loni v létě vypršela roční smlouva.

Petr Sýkora
zdroj: ČTK

Při výluce kanadsko-americké soutěže patřil Sýkora mezi hokejisty, kteří v Evropě nehráli. Dnes vedení Bernu na klubovém webu uvedlo, že se domluvilo s šestatřicetiletým útočníkem na spolupráci. Před dvěma týdny přitom Sýkorův agent Allan Walsh oznámil, že Sýkora bude pokračovat v NHL. O žádném konkrétním klubu se ale nezmínil. K angažmá podle všeho nedošlo.

K týmu Bernu, kde se potká s krajanem Jaroslavem Bednářem, by se měl Sýkora podle klubového webu připojit ve středu. Ve švýcarské lize se bude potkávat i se jmenovcem Petrem Sýkorou, někdejší pardubický kanonýr je v posledních letech oporou Davosu.

Plzeňský rodák Sýkora odehrál v NHL včetně play-off 1 150 zápasů s bilancí 357 branek a 438 asistencí. Nastupoval za New Jersey, Anaheim, New York Rangers, Edmonton, Pittsburgh a Minnesotu. Vedle dvou triumfů ve Stanleyově poháru má na kontě i další tři finálové účasti.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy