Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Švýcaři prohráli i posedmé, proti Finům jim nepomohl ani první gól v utkání

Sedmý zápas, sedmá porážka v sezoně Euro Hockey Tour. Švýcarům se nadále nedaří, tentokrát prohráli na úvod Švédských her s Finskem 2:4. V utkání přitom vedli už od druhé minuty, výběr Suomi ale poté výsledek otočil a odskočil do klíčového náskoku 3:1.

Finští hokejisté
zdroj: Reuters

Švýcaři vyhráli úvodní dějství na střely na branku jednoznačným poměrem 11:3. Hned po 86 sekundách šli také do vedení poté, co se tváří v tvář brankáři Larmimu prosadil dokonale provedeným blafákem Bader.

Strážce finského brankoviště měl velký podíl na tom, že Švýcaři neodskočili do výraznějšího náskoku. Na další gól se čekalo do poloviny druhé části, kdy vyrovnal Erholtz. Za stavu 1:1 se tak rozhodovalo až ve třetím dějství.

Finům vyšla skvěle pasáž od 48. do 55. minuty, do níž vtěsnali tři zásahy. Nejprve je poslal do vedení Jääskä, v 53. minutě zvýšil Kaski. A i když o chvilku později odpověděl Marchon, dramatická koncovka se nekonala, protože jen 66 sekund poté uzavřel skóre Huuhtanen.

Švédské hokejové hry, součást Euro Hockey Tour (Karlskoga):

Švýcarsko – Finsko 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Bader (Rochette, Kessler), 54. Marchon (Glauser) – 30. Erholtz (Hyry, Jääskä), 48. Jääskä (Kemiläinen, Vittasmäki), 53. Kaski (Sund, Puistola), 55. Huuhtanen (Puistola). Rozhodčí: Lundgrenová, Holm – Jonsson, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2585.

Švýcarsko: Van Pottelberghe – Kreis, Glauser, Jung, Jecker, Frick, Fora, Stadler, Wüthrich – Hofmann, Senteler, Moy – Bader, Rochette, Kessler – Scherwey, Heim, Marchon – Zehnder, Schmid, Simic – Schmutz. Trenér: Fischer.

Finsko: Larmi – Vittasmäki, Kemiläinen, Sund, Kaski, Reunanen, Friman, Rissanen, Mattila – Suomi, A. Suomela, Repo – Puistola, Borgström, Huuhtanen – Ranta, Björninen, Nurmi –Jääskä, Hyry, Erholtz – O. Kapanen. Trenér: J. Jalonen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články