Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Švédský útočník Steen zřejmě přijde o Světový pohár

St. Louis – Alexander Steen ze St. Louis Blues nejspíš přijde o Světový pohár poté, co absolvoval operaci ramena, a měl by být bez hokeje čtyři až šest měsíců. Dvaatřicetiletý Švéd tak po účasti na olympijských hrách v Soči v roce 2014, kde vybojoval s týmem Tří korunek stříbrné medaile, další start na prestižní hokejové akci s největší pravděpodobností nestihne.

Alexander Steen
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Manny Flores

Steen se zranil 20. února v duelu s Arizonou po kolizi s Kevinem Connautonem. Vynechal 15 zápasů, než se vrátil na led. V sezoně si připsal v 67 zápasech základní části 52 bodů za 17 branek a 35 asistencí. Ve 20 duelech play-off přidal čtyři trefy a šest asistencí.

"Věděli jsme o jeho diagnóze a prognózách, takže to pro nás není nová zpráva. Musíme čekat, jak se to vyvine," řekl kouč švédské reprezentace Rikard Grönborg. Nechce předbíhat, koho a kdy by případně nominoval za Steena náhradníkem.

"Podstoupil operaci, která se zdá být úspěšná. Teď jej čeká rehabilitace a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Času je dost a na změnu v nominaci není žádný spěch. Můžeme hráče vyměnit do 16. září. Sáhneme k tomu až ve chvíli, kdy bude jisté, že se nebude moci zúčastnit. To záleží na rozhodnutí jeho a St. Louis," dodal Grönborg. Steen byl na Světový pohár, který se hraje od 17. září do 1. října, nominován už mezi první šestnáctkou.

Jednu změnu v třiadvacetičlenné konečné nominaci budou muset udělat Rusové, kteří na konci května zařadili do kádru i obránce Vjačeslava Vojnova z Petrohradu. Ten je v NHL suspendován od října 2014 poté, co se dopustil domácího násilí na manželce. Komisionář NHL Gary Bettman nedávno potvrdil, že jeho diskvalifikace platí i pro turnaj pořádaný NHL a Hráčskou asociací NHLPA a Ruská hokejová federace o tom byla dopředu informována.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy