Následuje
MS 2020 Itálie

Svaz potrestal oba hlavní sudí za chybně uznaný gól Liberce

Praha - Dvojice hlavních hokejových rozhodčích Alexander Pavlovič, Jakub Smitka dostala dvouzápasový trest za chybně uznaný gól v závěru pátečního zápasu 8. extraligového kola mezi Libercem a Pardubicemi. Pavlovič se Smitkou nesprávně uznali branku domácího Martina Bakoše dvanáct sekund před koncem normální hrací doby, díky které si Liberec vynutil prodloužení. Bílí Tygři nakonec vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

El. tužka: Chybně uznaný gól Liberce proti Pardubicím

"Rozhodčí uznali v závěru utkání branku, ačkoli jí přecházel kontakt útočícího hráče v brankovišti," uvedl předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Pavel Halas. "Navíc se dopustili i některých dalších chyb, například při posouzení nedovolených zákroků," doplnil Halas.

Na výkon hlavních arbitrů si stěžovaly i Pardubice, které kromě branky poukázaly i na chybné vyloučení Václava Benáka a naopak nepotrestaný faul na Tomáše Zohornu. "Jsem rád, že šéf komise uznal naši stížnost ve všech bodech. I my jsme ale v zápase udělali několik chyb, bez kterých bychom nedovolili soupeři vyrovnat," uvedl sportovní manažer Východočechů Dušan Salfický na klubovém webu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy