Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Paralympijský magazín

Straka po vyřazení Plzně: Je to hodně velké zklamání

Plzeň - Ovace diváků vestoje sklízeli hokejisté Plzně po utkání s Kometou Brno, přebírali medaile, přesto prožívali obrovské zklamání. Cestu do vysněného finále a boj o historicky první titul sebrala Indiánům rozjetá Kometa Brno, která už ve čtvrtfinále vyřadila nejlepší tým základní části Spartu a nezastavili ji ani druzí Západočeši. "Je to hodně velké zklamání. Počítali jsme, že pojedeme ještě na jedno utkání zpátky do Brna, protože naše výkony poslední dva zápasy už byly lepší. Bohužel jsme to dneska nezvládli," řekl kapitán Martin Straka.

Brno - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Plzeň dostala hned v úvodu utkání těžký úder v podobě rychlých tří branek. "Bohužel byli hbitější, měli na začátku zápasu daleko větší nasazení a hned nám to tam napadalo. Ale i tak jsme se ještě dostali do zápasu," uvedl Straka s tím, že šanci na zvrat promarnil jeho tým za stavu 1:3 při dvouminutové přesilovce pěti proti třem. "V takových momentech v tak důležitých zápasech musíme dát gól. Tam nám utkání uteklo."

Série se podle něj zlomila v neprospěch Plzně už v úvodním utkání. "Vedli jsme 2:0 a Kometa deset minut vůbec nevěděla, kde je. Radek Duda měl ještě šanci, mohlo být po zápase, ale bohužel jsme to utkání pustili. To bylo hodně klíčové," prohlásil Straka. "Pak už si myslím, že Kometa byla lepší. Druhý zápas byl hodně špatný, moc šancí jsme neměli. V Brně už jsme podávali docela slušné výkony, ale štěstí se k nám otočilo zády. Nezasloužili jsme si to, Kometa byla lepší a postup si zasloužila."Olympijský vítěz z Nagana a mistr světa z Vídně z roku 2005 zatím neví, zda bude hrát dál. "Nechci mluvit v emocích. Počkám týden, dva. Budu mít důležitější věci na práci. Musím poskládat mužstvo a doplnit ho, protože někteří kluci budou končit, a jestli mezi nimi budu já, nebo ne, to se uvidí," řekl kapitán, generální manažer a majitel klubu v jedné osobě.

Překvapilo jej, že před ním kouč Marian Jelínek prohlásil, že v Plzni končí. "To já nevím, to jsem se teď dozvěděl. Tak děkuji za informaci. Tak asi končí a dál se uvidí," řekl Straka, který ví, že bude muset hledat jiné opory týmu. "Někomu končí smlouva, někdo nám nepatří. Náš není Radek Duda, Venca Pletka, končí asi Jirka Vykoukal, Jarda Modrý, já uvidím. Končí nás docela dost, máme na to měsíc a musíme makat," dodal Straka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy