Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Straka byl vyhlášen hokejistou sezony

Liberec - Plzeňský útočník Martin Straka byl dnes na galavečeru extraligy v Liberci vyhlášen Hokejistou sezony v nejvyšší domácí soutěži. Šestatřicetiletý lídr i generální manažer západočeského klubu si odnesl z pódia i cenu pro nejsympatičtějšího hráče soutěže. Celkem pět trofejí získali slávisté, přičemž Jaroslav Bednář převzal ocenění pro nejproduktivnějšího hráče i pro nejlepšího hráče jednotlivých utkání za to, že byl nejčastěji v sezoně vyhlášen hvězdou zápasu za svůj tým.

Z celku úřadujícího vicemistra si přišel v sále v areálu Tipsport Areny pro ceny také nejlepší kouč extraligy Vladimír Růžička. "Letos nám sezona vcelku vyšla, tedy až na poslední zápasy, takže na Slavii jsme celkem spokojeni," uvedl Růžička, který má před sebou ještě vrchol sezony na lavičce národního týmu. "Bude to těžké, ale budeme bojovat a chtěli bychom přivézt medaili," dodal. 

Ze Slavie je i nejlepší střelec základní části soutěže David Hruška a cenu ČTK pro nejslušnějšího hráče extraligy převzal jeho spoluhráč a další útočník Jakub Sklenář. Z mistrovských Karlových Varů získal dvě individuální ceny brankář Lukáš Mensator, který byl zvolen nejlepším brankářem sezony i nejlepším hráčem play-off.


Nejlepším obráncem sezony se stál litvínovský Jiří Šlégr, přestože musel překonat několikeré zdravotní komplikace, které vyvrcholily dokonce kolapsem a hospitalizací v nemocnici. Přesto neváhal vrátit se na led v play-off. "Je to přirozená věc. My, co jsme hráli hokej odmalička, tak si nedokážeme moc představit, že bychom ho opustili," vysvětlil Šlégr. 

Nováčkem ročníku byl vyhlášen vítkovický gólman Jakub Štěpánek, který se v dresu národního týmu při Českých hokejových hrách právě v Liberci pere o nominaci na mistrovství světa. 

Štěpánek přitom začínal sezonu ve Vítkovicích v konkurenci Martina Pruska a Marka Pince. Byl tedy trochu smířený s účinkováním v Porubě. "Ani jsem nepočítal s tím, že bych měl chytat extraligu, ale když se to vyvrbilo takhle, byl jsem jedině rád. Po Vánocích, kdy se týmu moc nedařilo, jsem dostal šanci od trenéra Hadamczika a šlo to dobře i dál," připomněl Štěpánek.

Straka je i největší sympaťák

Ocenění Zlatá helma za nejpovedenější hokejový okamžik obdržel gólman Jiří Trvaj ze Znojma. Nejlepším rozhodčím zvolila komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Vladimíra Šindlera. 

Největším sympaťákem mezi hokejisty se stal plzeňský kapitán a generální manažer Straka. Krátce po něm se dočkal Jaroslav Bednář, když přebíral novou cenu určenou hráči, který byl nejčastěji nejlepším hokejistou svého týmu. Povedlo se mu to v 17 případech - čtrnáctkrát v základní části a třikrát v play-off.

Do nedávno vzniklé Síně slávy Českého svazu ledního hokeje byli nově přijati bývalí hráči Jaroslav Holík, Vladimír Kobranov, Jaroslav Pouzar a František Vaněk. Mezi legendy byl uveden také někdejší rozhodčí Rudolf Baťa. Síň slávy, která vznikla loni v listopadu při oslavách výročí sta let hokeje, tak nyní čítá 46 osobností. 

Pouzar se na jevišti potkal s bývalým slavným spoluhráčem z Edmontonu
Oilers Jarim Kurrim, jehož účast slavnostní večer ozdobila. "Byl jsem
velice rád, že přišel někdo z evropského hokeje, a na ty časy vzpomínám
velmi pozitivně. Strávili jsme spolu spoustu času i mimo led a byla to
krásná doba," vzpomínal Kurri.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy