Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Polsko - Španělsko

Stanley Cup do Česka zavítá 20. a 21. července

New York – Letošní vítězové prestižního Stanleyova poháru Tomáš Kaberle a David Krejčí už vědí termín, kdy se budou moci s pohárem pochlubit v Česku. Podle neoficiálních informací by ho měl mít Kaberle k dispozici 20. července a Krejčí o den později. Zatímco Kaberle plánuje oslavy v Kladně, Krejčí bude slavit ve Šternberku. Po českém duu zamíří pohár za kapitánem Bruins Zdenem Chárou na Slovensko.

Individuální oslavy vítězů play-off zámořské NHL začaly v minulém víkendu, kdy majitel Bostonu Jeremy Jacobs zavezl pohár do národního parku Yosemite. Jako první hráč jej dostane Nathan Horton, který finálovou sérii po faulu Aarona Romea nedohrál.    

Poté již bude slavná trofej cestovat do Evropy za Kaberlem a Krejčím, ze Slovenska se přesune do Finska k brankáři Tuukkovi Raskovi a následně zamíří zpět do zámoří.   

Čeští reprezentanti již po návratu do vlasti shodně uvedli, že by rádi pohár měli k dispozici ve druhé polovině července. Jejich přání se tak splnilo. "V srpnu bych se už chtěl připravovat na další sezonu. Přílet poháru ale využiji k poslední velké oslavě," řekl Krejčí, jenž plánuje pohár ukázat fanouškům na náměstí v rodném městě.

Ani jeden z českých hráčů ale ještě oslavy nemá pevně naplánované: "Stanley Cup by měl být nejprve k vidění na hřišti ve Velké Dobré, poté zřejmě proběhne akce na kladenském Sletišti. Večer poté uskutečníme soukromou párty," uvedl otec Tomáše František Kaberle starší pro hokej.cz.

Prestižní pohár do Česka zavítá po dvou letech, naposledy slavnou trofej přivezli osobní strážci za Petrem Sýkorou, který se v roce 2009 radoval v dresu Pittsburghu. Před rokem vyhrálo Stanleyův pohár Chicago, v jehož kádru žádný český hráč nebyl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy