Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Spor o hokejovou mládež v Jindřichově Hradci graduje, kluby jsou bez peněz

Jindřichův Hradec - Jindřichohradecká hokejová mládež zůstala bez peněz. Zastupitelé ji měli rozdělit jeden a půl milionu. Neshodli se ale na dělení mezi jednotlivé kluby. Vygradovaly tím spory, které mezi sebou hokejisté mají. Peníze se teď uvolní pro všechny sportovní spolky ve městě.

Je nám líto, video expirovalo.
Jindřichohradecké hokejové kluby mládeže zůstaly bez peněz

Zastupitelé v roli rozhodčích odpískali zápas, který neměl vítěze - jen dva poražené. Po měsíční přestávce znovu jednali o dotaci pro hokejovou mládež. Během dvouhodinové diskuse bylo zřejmé, že na dělení peněz má každý jiný názor.

Zastupitelé rozhodovali o čtyřech variantách, dotaci ale neschválili žádnému hokejovému klubu. "Musíme se pokusit ten měsíc přežít, bude to složité, protože připravujeme děti do soutěže, rodiče je táhnou od druhé, třetí třídy do dorostu. A já jim mám říct, že už je nechceme?" ptá se František Dvořák z Klubu ledního hokeje Vajgar.

Napjatá situace trvá už téměř rok. Kvůli sporům odešly z klubu Vajgar desítky hráčů i trenéři a založili vlastní spolek. Původní klub ale třem desítkám hráčů drží registrace. "Jsme v pasti, naše dítě je otrokem klubu," říká otec jednoho z mladých hokejistů Ondřej Šimek. Bez registrace děti nemohou soutěžit. A vyplácet desetitisíce za přestup rodiče ani nový klub nechtějí.

Hlavní zprávy