EP Benátky nad Jizerou

Spartě vánoční pauza nepomohla, prohrála i v Budějovicích

České Budějovice - Pražská Sparta se v extralize stále trápí a zatím marně bojuje o pozici v elitní desítce zaručující postup do play-off, navíc na závěr loňského roku vyhořela na tradičním švýcarském Spengler Cupu, kde prohrála všechna tři utkání. Pozici si Pražané nevylepšili ani proti Českým Budějovicím, se kterými prohráli 1:2. Rozhodující branku vstřelil pět minut před koncem Martynek a Jihočeši tak mohou nadále reálně pomýšlet na přímý postup do čtvrtfinále. Se Spartou navíc v této sezóně neztratili ještě ani bod. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Trefa útočníka Tomáše Svobody šest vteřin před koncem zajistila hokejistům Slavie výhru nad předposledním Kladnem 4:3. Bylo to zároveň jubilejní 300. vítězství kouče Vladimíra Růžičky v základní části samostatné české soutěže. Slavia si spravila chuť po čtvrteční porážce s Pardubicemi a naplno bodovala v sedmém z osmi posledních domácích zápasů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Karlových Varů porazili venku opět neškodný Litvínov 4:1. Hosté sice na západě Čech již od druhé minuty vedli, když po 95 vteřinách zasunul ze skrumáže puk za Mensatorova záda Bojer, ale Energie zápas i díky dvěma gólům slovenského útočníka Františka Skladaného otočila. Svého soka tak Západočeši porazili v sezoně i potřetí. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC MOUNTFIELD - HC Sparta Praha

Hokejisté Třince zvítězili v duelu, který byl zároveň přímým soubojem o průběžnou druhou příčku, na ledě Liberce 3:2. Vítěznou branku Ocelářů vstřelil ve 28. minutě útočník Erik Hrňa. Hosté vedli pod Ještědem po dvou třetinách již 3:0, v posledním dějství Bílí Tygři dvěma góly utkání zdramatizovali, ale Oceláři tři body nakonec uhájili. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Indiáni z Plzně ztratili doma důležité body, když překvapivě prohráli s poslední Mladou Boleslaví 2:4. Západočeši sice v průběhu duelu dorovnali dvoubrankové vedení soupeře, ale poté v 55. a 56. minutě inkasovali rozhodující direkty z holí Nikoly Gajovského a Daniela Boháče. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Vítkovic prohráli v domácím prostředí se Zlínem těsně 2:3. Berani přitom vedli ještě na začátku 49. minuty 3:0, ale stíhací jízdu domácích nakonec ustáli. O osudu zápasu rozhodla především první třetina, ve které byly Vítkovice zcela neškodné a dvakrát inkasovaly. Ostravané vedou i přes porážku tabulku soutěže, jejich náskok před druhým Třincem se však ztenčil na jediný bod. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy