Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Spartě bude i ve finále chybět Přibyl, hvězda týmu musela na operaci

Praha – Finále extraligy bude bez nejproduktivnějšího hráče základní části. Útočník Sparty Daniel Přibyl, který byl lídrem produktivity Pražanů až do zranění i v play-off, musí na operaci s pravým kolenem a kromě závěrečných bojů přijde i o šanci bojovat o účast na mistrovství světa.

Zraněný útočník Sparty Daniel Přibyl odjíždí na lavičku
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"Po absolvování veškerých podrobných vyšetření a závěrečné konzultaci u docenta Koláře musí podstoupit operační zákrok a aktuální sezona pro něj bohužel předčasně skončila," uvedla Sparta. Třiadvacetiletý forvard tak přišel i o šanci bojovat o nominaci na mistrovství světa.

Přibyl se zranil ve čtvrtém zápase semifinálové série proti Plzni, z něhož odstoupil v první třetině po souboji s obráncem Lukášem Pulpánem. "Nebyl na ten souboj moc připravený," uvedl trenér Josef Jandač k situaci, při které se elitní útočník Pražanů zranil.

Člen první formace Sparty nasbíral ve 45 zápasech základní části 45 kanadských bodů za 16 branek a 29 asistencí. V devíti utkáních play-off přidal pět gólů a šest finálních asistencí. V závěru série s Plzní na jeho místě vedle Jaroslava Hlinky a Jana Buchteleho nastupoval Miroslav Forman.

Finále extraligy Sparty s Libercem začne na severu Čech ve čtvrtek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy