Následuje
ODM 2020: Lyžařský orientační běh

Sparťané se po porážce ve Zlíně zavřeli v kabině. Jsme v podzemí, už není cesty zpátky, hlesl Piskáček

Další porážka, navíc opět po špatném výkonu. Sparta nestačila na Zlín a v tabulce je až devátá s náskokem pouhých tří bodů na jedenáctý Litvínov. Jediným úspěšným střelcem Pražanů proti domácím Beranům byl Jan Piskáček, který ve 12. minutě srovnal na 1:1. Tím byl ale střelecký prach u Sparty vypotřebován, naopak Zlín duel zlomil dvěma góly po první přestávce.

Jan Piskáček v utkání proti Zlínu
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Měli jsme tam na začátku oslabení, oni se rozjeli a to je pak těžké zachytávat nějakou rotaci. Pak jsme dostali dalšího a bylo to," řekl smutně Piskáček k průběhu zápasu.

Sparta se po nevydařeném duelu zavřela na více než půl hodiny v kabině, do mix zóny prosáklo občas nějaké ostřejší slůvko. "Co se tam dělo, to je naše věc," odsekl kapitán Sparty.

Slova se mu hledala těžko, naději ovšem obrací směrem ke středečnímu domácímu duelu s Třincem. Počítat však Pražané příliš nemohou s podporou fanoušků, kteří na tento duel vyhlásili bojkot.

Sestřih a ohlasy utkání Zlín – Sparta

"Máme teď pár dnů volno před dalším zápasem, musíme se zase vrátit nohama na zem, protože už jsme v podzemí. Musíme sklopit hlavy, už není cesty zpátky," uvědomuje si Piskáček.

"Co se fanoušků týká, je to jejich věc. Jestli chtějí, ať si bojkotují. My stejně musíme vyjít a odehrát ten zápas, nějak se s tím budeme muset poprat. Vezmeme si pracovní rukavice a půjdeme do toho, nějaký velký rozdíl tam být nemůže," zavelel Piskáček.

Odmítl, že by se jeho mužstvo strachovalo ze ztráty elitní desítky. "Proč bychom měli mít strach? Je to vyrovnané, půjdeme do toho po hlavě. Nevím, co bych teď měl vysvětlovat, prostě prohráváme," prohlásil Piskáček.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy