Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Sparťan Pöpperle si zachytá v KHL, přestupuje k HC Lev

Praha - Hokejový brankář Tomáš Pöpperle bude v nadcházejících dvou sezonách hájit branku týmu HC Lev Praha. S vedením klubu KHL se sparťanský hráč dohodl na dvouleté smlouvě, kterou však bude možné podepsat až ve chvíli, kdy klub získá licenci a bude moci registrovat hráče v KHL. Z dnešního jednání také vyšlo najevo, že Lev nebude hrát svá domácí utkání v pražské O2 areně.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Mohu potvrdit, že jsme dohodnutí na dvouleté smlouvě. Zatím jen slovně, ale vše potřebné se dořeší, jakmile to bude možné," uvedl sedmadvacetiletý gólman. Lev pro něho znamená novou výzvu, po níž toužil po minulé povedené sezoně, která však pro vítěze základní části Spartu skončila už ve čtvrtfinále. A o jednu z hlavních opor týmu byl velký zájem.

"Těch nabídek bylo opravdu více, ale tahle mě zaujala nejvíc. Samozřejmě i proto, že mohu zůstat v Praze. Věřím, že budeme mít dobrý mančaft, chtěl jsem si KHL zkusit. Je to něco nového a navíc zůstanu doma," vysvětlil důvod své volby Pöpperle.

HC Lev Poprad
zdroj: hclev.eu

Přiznal, že do jisté míry hrála svoji roli i postava Josefa Jandače. Trenér, který dovedl přebudovaný tým Sparty k prvenství v dlouhodobé části, totiž převezme mužstvo Lva. Jeho asistentem bude Jiří Kalous. "Určitě je dobré, že se známe a víme, co od sebe očekávat. Za ten rok jsme se stihli dobře poznat," přitakal Pöpperle, který ovládl v základní části minulého ročníku brankářské statistiky. Ve 46 zápasech inkasoval v průměru 2,02 branky na utkání při úspěšnosti zákroků ve výši 93,52 procenta. Navrch přidal pět utkání s čistým kontem.

Pro broumovského rodáka půjde o třetí zahraniční angažmá. V minulosti chytal za Berlín a štěstí zkoušel také v zámoří, kde se dvakrát dostal do branky Columbusu. Většinu času ale strávil na farmě v týmu Syracuse Crunch.

HC Lev ve Vysočanech hrát nebude

Již nyní je ale jasné, že Pöpperle a jeho noví spoluhráči svá domácí utkání nebudou hrát ve vysočanské O2 areně. Podle serveru Aktuálně.cz se zástupci klubu, který se do Prahy přestěhoval z Popradu, nedohodli na spolupráci s provozovatelem stadionu. "Za stávajícího stavu je na 99 procent, že HC Lev u nás hrát nebude," uvedl Richard Benýšek, předseda představenstva Bestsportu.

HC Lev Poprad
zdroj: hclev.eu

Důvodem, proč nedošlo k dohodě, je cena za pronájem. "Ceny, které HC Lev navrhuje, by pro nás byly ztrátové," podotkl Benýšek. Zástupci hokejového klubu nechtějí momentálně jednání komentovat. Lev nemá od vedení KHL udělenu licenci na nadcházející sezonu, proto nekomentuje ani informace o hráčích, kteří by měli v týmu působit.

Lev měl v O2 areně hrát pouze soutěžní zápasy, trénovat měl na ledě Sparty v Tipsport areně v Holešovicích, kde by nyní teoreticky mohl hrát i KHL. Šéf Sparty Antonín Charouz již v minulosti uvedl, že si tento stav dovede představit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy