Dohráno MOL Cup

Sparta těsně porazila Slavii, Vary rozstřílely Chomutov

Praha - Až samostatné nájezdy rozsoudily hokejisty Sparty a Slavie. Více důvodů k radosti měli po vítězství 3:2 sparťané. V soubojích extraligových soků vyhrála Kometa Brno nad Hradcem Králové 4:1, Mladá Boleslav porazila Plzeň 5:3 a Karlovy Vary zvítězily nad Chomutovem 6:2.

Sparta nastoupila v brance s šestnáctiletým Jakubem Škarkem a dvakrát vedla. Bezbrankový stav prolomil až ve 27. minutě Černoch. Za tři minuty sice vyrovnal Dušek, ale ve 36. minutě vrátil úřadujícímu vicemistrovi vedení Netík. Prodloužení vynutil sedm minut před koncem Jiránek. V rozstřelu se posléze trefili za Spartu Netík, Vrána a Forman, za Slavii skóroval jen ex-sparťan Dragoun.

Hradec po úvodních šesti výhrách v přípravě podruhé za sebou prohrál. Vedl sice v Brně od sedmé minuty po trefě Jarůška, ale vzápětí vyrovnal Kvapil a ve třetí třetině za domácí skórovali Vincour, Zohorna a Kováčik.

V souboji dvou účastníků Ligy mistrů vyhrála doma Mladá Boleslav nad Plzní 5:3. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 3:3 a v úvodu závěrečného dějství rozhodli Hyka s Lencem.

V dalších zápasech Karlovy Vary vyhrály 6:2 nad Chomutovem, který nechal odpočívat všechny opory. Olomouc vyhrála doma nad Duklou Trenčín 5:0, na čemž se dvěma góly podílel útočník Herman. Zlín zvítězil na ledě prvoligového Havířova 2:1 a Vítkovice v ostravském derby vyhrály na hřišti druholigové Poruby 9:3.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Olomouc - HC Dukla Trenčín 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 19. z tr. střílení a 52. Herman, 6. Staněk, 40. Holec, 42. J. Mikúš.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky: 3. Žejdl, 29. Pacovský z tr. střílení, 35. Orsava, 42. Hyka, 44. Lenc - 12. Pulpán, 25. Indrák, 31. T. Svoboda.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 30. Dušek, 53. Jiránek - 27. Černoch, 36. Netík, rozhodující sam. nájezd P. Vrána.

AZ Havířov - PSG Zlín 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 55. Štumpf - 30. O. Veselý, 33. Matějíček.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 6:2 (4:0, 0:0, 2:2)

Branky: 19. a 49. Flek, 13. Skuhravý, 13. Gríger, 19. Vachovec, 56. T. Rachůnek - 53. Chrpa, 58. R. Veselý.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 11. Kvapil, 45. Vincour, 54. H. Zohorna, 59. Kováčik - 7. Jarůšek.

HC RT Torax Poruba - HC Vítkovice Steel 3:9 (1:3, 1:5, 1:1)

Branky: 12. D. Kafka, 39. Hudeček, 48. Piecha - 23. a 27. Kolouch, 28. z tr. střílení a 40. Szturc, 35. a 46. Balán, 3. Kurovský, 14. L. Kovář, 20. Vandas.