MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Sparta počtvrté v sezoně porazila brněnskou Kometu

Praha - Hokejisté pražské Sparty porazili i ve čtvrtém vzájemném utkání v této sezoně Kometu Brno, tentokráte v rámci 42. kola extraligy 5:1. Výrazný tlak stačil Třinci v duelu proti Mladé Boleslavi jen na bod; podlehl Středočechům doma 3:4 po samostatných nájezdech. Mužem utkání byl uzdravený hostující gólman Marek Schwarz, který převahu soupeře eliminoval 49 zákroky. Plzeňští hokejisté porazili Vítkovice 4:1 a upevnili si náskok v čele tabulky a Karlovy Vary udolaly Pardubice 3:2 v samostatných nájezdech.

Hokejisté Liberce prohráli se Zlínem 4:6 a připsali si pátou porážku za sebou. Bílí Tygři sice vedli po první třetině 3:1, ale hosté čtyřmi góly mezi 21. a 28. minutou výsledek otočili. Kladno porazilo České Budějovice 2:1 a připsalo si třetí vítězství z posledních čtyř utkání. Po zakolísání Brna na ledě Sparty tak Středočeši zvýšili svůj náskok na poslední Kometu na šest bodů. Hokejisté Litvínova porazili v souboji dvou týmů balancujících na hraně desítky, která si zahraje ve vyřazovacích bojích, Slavii Praha těsně 2:1