MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Sparta po sérii tří proher přehrála Mannheim, za Litvínov exceloval čtyřgólový Lukeš

Výborný zápas zažila stálice litvínovské ofenzivy František Lukeš. Na turnaji v Drážďanech přispěl ke konečné třetí pozici Litvínova čtyřmi brankami po výhře nad druholigovým Landshutem 4:3 na nájezdy. Hokejisté Sparty porazili na závěr turnaje v Německu pořádající Mannheim 4:1 a zabrali v přípravě po třech porážkách za sebou, přesto skončili na posledním čtvrtém místě.

Hokejisté Sparty
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

I další dva extraligové týmy narazily na německé soky. Hradec Králové v generálce na Ligu mistrů podlehl doma s Eisbären Berlín 1:2. Karlovy Vary podlehly na ledě druholigového Kasselu 2:3 po samostatných nájezdech.

Sparta po úvodních třech vítězstvích v přípravě podlehla v Chomutově Soči a na turnaji v Německu pak Ženevě i jönköpingskému HV 71 shodně 2:3. Proti Mannheimu vedla už po první třetině 2:0 díky brankám Andrej Kudrny a Martina Janduse. Ve 24. minutě sice snížil Phil Hungerecker, ale v polovině utkání vrátil Pražanům dvoubrankový náskok Matúš Sukeľ a v závěrečném dějství dovršil výsledek Martin Jandus.

Litvínov prohrával po brankách Maximiliana Forstera v úvodu druhé třetiny 0:2 a po Lukešově snížení vrátil Landshutu vedení o dva góly Aleš Jiřík. Mezi 54. a 59. minutou smazal ztrátu Lukeš, který rozhodl utkání i v nájezdech.

Hradec Králové si v osmém testu před sezonou připsal třetí prohru. Do Ligy mistrů vstoupí v pátek v Cardiffu. V dnešním utkání Mountfield vedl od 28. minuty, kdy proměnil přesilovou hru Tomáš Vincour. V závěru druhé části ale vyrovnal Pierre-Cédric Labrie a ve 44. minutě rozhodl v početní výhodě Maxim Lapierre.

Karlovy Vary vedly na ledě Kasselu po první třetině 2:0 díky brankám Jakuba Fleka a Adama Rulíka. Ve druhém dějství ale vyrovnal Spencer Humphries, který navíc rozhodl i v rozstřelu.

Přípravné hokejové zápasy:

Mountfield Hradec Králové - Eisbären Berlín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 28. Vincour - 38. Labrie, 44. Lapierre.

Kassel Huskies - Energie Karlovy Vary 3:2 po nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 21., 36. a rozhodující sam. nájezd Humphries - 6. Flek, 19. Rulík.

Müller's Fanshop-Cup v Drážďanech - o 3. místo:

Verva Litvínov - Landshut 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0)

Branky: 32., 54., 59. a rozhodující sam. nájezd F. Lukeš - 10. a 21. Forster, 34. Jiřík.