Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS házenkářek: Chorvatsko - Brazílie

Špaček a další reprezentant ze Švédských her byli pozitivně testováni na koronavirus

Třetí turnaj Euro Hockey Tour má nečekanou dohru. U dvou hráčů české reprezentace, kteří se zúčastnili Švédských her v Malmö, prokázaly testy výskyt koronaviru. Jedním z nich je třinecký útočník Michael Špaček, což potvrdil slezský klub. Podle Českého hokeje se testům podrobili v tomto týdnu.

Česká hokejová reprezentace
zdroj: ČTK/AP autor: Vesa Moilanen

Třiadvacetiletý hráč v pátek chyběl v sestavě Ocelářů už ve třetím zápase. Klub uvedl, že se u Špačka po návratu objevily příznaky respiračního onemocnění a kontrolní PCR test ukázal na přítomnost covidu-19. Hráč tak putoval do izolace.

Pozitivní výsledky testů na covid-19 se již objevily u finských účastníků, proto finské úřady kontaktovaly hygienické stanice v České republice, Rusku a Švédsku, jejichž výběry na třetím turnaji Euro Hockey Tour také startovaly.

Společně s reprezentací Suomi se v neděli z Malmö vraceli i čeští krajánci působící ve Finsku, které hygiena poslala rovněž do karantény. Z finské ligy byli na Švédských hrách brankáři Patrik Bartošák (Pelicans Lahti) a Dominik Hrachovina, obránci Michal Moravčík (oba Tappara Tampere), Lukáš Klok (Lukko Rauma), Libor Šulák a útočníci Radek Koblížek (oba Kärpät Oulu) a Jiří Smejkal (Tappara Tampere).

Jaké byly Švédské hry z českého pohledu a jak k Euro Hockey Tour přistupují ostatní země? Poslechněte si Hokej bez červené – podcast s Robertem Zárubou:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy