Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Voráček: V nároďáku jsem takovou přípravu ještě nikdy nezažil

Pittsburgh - Po večerní generálce v Pittsburghu proti Severní Americe zamíří čeští hokejisté do dějiště Světového poháru v Torontu. Útočník Jakub Voráček ale zatím žádné napětí před blížícím se startem turnaje nepociťuje. Jeden s ofenzivních lídrů a asistent kapitána českého týmu si pochvaluje hlavně kvalitu přípravy i dobrou partu v týmu.

Jakub Voráček
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Voráček není typem hokejisty, kterým by před turnajem cloumaly emoce. "Je to hokej. Hraje se pořád stejně. Ale samozřejmě turnaj bude na vysoké úrovni. V přípravě jsme dokázali, že hokej hrát umíme. S Ruskem venku i doma jsme hráli dobře, ještě máme velký test proti Výběru Severní Ameriky do 23 let. Musíme se na to dobře připravit," řekl Voráček.

Pochvaluje si, jak klape příprava na turnaj a kolik informací realizační tým hráčům v taktické přípravě předává. "Má to úroveň, v nároďáku jsem takové přípravy nikdy nezažil," řekl účastník čtyř mistrovství světa a olympijských her v Soči v roce 2014.

Podle něj realizační tým pro Světový pohár vhodně doplnili bývalí hráči se zkušenostmi z NHL. "Ať je to (asistent trenéra) Venca Prospal, nebo ty organizační věci přes Martina Ručinského a Milana Hniličku, tak je to na vysoké úrovni. Není žádný problém. Všechno je na čas a jak má být, i to nám dodává pohodu. Víme, do čeho jdeme."

Josef Jandač a Václav Prospal
zdroj: ČTK

Široký realizační tým s koučem Josefem Jandačem, asistenty Jiřím Kalousem, Jaroslavem Špačkem, Václavem Prospalem, trenérem brankářů Petrem Jarošem, videokoučem Denisem Havlem, hlavním skautem Jiří Fischerem i generálním manažerem Ručinským a jeho asistentem Hniličkou podle něj dodává mužstvu maximální servis.

"Je to zorganizované výborně. Videa mají úroveň, detaily hlavně na začátku sezony budou rozhodovat zápasy. Může se stát jedna dvě chyby a to může rozhodnout zápas a popřípadě celý turnaj. Příprava je velmi detailně založená a doufám, že nám to pomůže," uvedl Voráček.

Při svém minulém vystoupení v národním týmu na loňském mistrovství světa v Praze vedl tým jako kapitán, nyní je zástupcem Tomáše Plekance. "Céčko je hezké, byla to pocta a hlavně doma. Ale já jsem tady od toho, abych hrál hokej," komentoval svou vůdčí roli v týmu.

"Když se má něco říct v kabině, je tady hodně zkušených hráčů, kteří toho odehráli hodně. Pleky byl kapitánem už i na olympiádě, má těch zkušeností taky hodně. Když se něco probírá, je to v malém hloučku a nějaké rozhodnutí vždycky padne. Tohle je asi nejlepší parta, kterou jsem v nároďáku zažil," prohlásil Voráček.

V generálce na turnaj se potká i se spoluhráči z Philadelphie - obráncem Shaynem Gostisbeherem a Seanem Couturierem. Výběr hráčů do 23 let je podle něj hodně kvalitním protivníkem. "Pořád se říká, jak jsou mladí, ale ten tým je na All Star. Viděl jsem jejich druhý zápas s Evropou a vedli po první třetině 5:1, tak si musíme dát pozor a nedělat chyby v obranném pásmu," uzavřel sedmadvacetiletý odchovanec Kladna.

Uložit

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy